Avusturya’da 12 Aylık Uzun Dönem Erasmus+ ESC Projesi

Avusturya’nın Graz Kentinde 1 Yıllık Erasmus+ ESC Gönüllülük Projesi

 

Proje İçeriği

JUKUS, gençlik, kültür ve sporu destekleme konusunda uzmanlaşmış, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. JUKUS, Graz bölgesinde kültürlerarası ve sosyo-kültürel faaliyetlerin oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. JUKUS “ECHO” adında bir gençlik merkezi işletmektedir. Bu gençlik merkezinin ana hedef grubu göçmenlerdir. ECHO’da gençler boş zamanlarını baskıdan uzak bir şekilde geçirebilmektedir. Burada ihtiyaçları ciddiye alınmakta, endişeleri ve sorunları dinlenmekte, fikirleri ilgiyle karşılanmakta ve mümkünse uygulanmaktadır. Resmi olmayan bir ortamda gençler, kendi kaynaklarını ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlayacak destek ve öneriler bulabilirler. Gençlik merkezi kendisini her kökenden genç için açık ve davetkar bir iletişim yeri olarak görmektedir. ECS Gönüllüsünün rolü, “ECHO” gençlik merkezindeki çeşitli faaliyetleri, projeleri ve günlük çalışmaları desteklemek, ekibimize yardımcı olmak, kendi projelerini ve atölye çalışmalarını başlatmaktır.

Ulaşım, Konaklama ve Yeme- İçme Hakkında

JUKUS, gönüllüye öğrenci yurdunda bir oda sağlayacaktır. Organizasyona ulaşmak için sağlanan bir bisikleti kullanma veya toplu taşıma araçlarını kullanma (bilet sağlanır) fırsatı vardır. Lokasyonlara otobüs veya tramvay ile ulaşılabilir. Yemek yardımı ve cep harçlığı program yönergelerine göre sağlanmaktadır.

 

Katılımcı Profili

İngilizce veya Almanca özgeçmişinizi ve ön yazınızı ekleyin; belgeleri yükleyemiyorsanız, lütfen esc@logo.at adresine “ECHO” konu başlığı ile gönderin | Daha fazla bilgi: www.logo.at/hosting | Yumuşak beceriler: açıklık, iletişim becerisi, inisiyatif, öz organizasyon ve ekip çalışması | Sert beceriler: gençlerle çalışma deneyimi ve istekliliği, pedagojik ve sosyal çalışmalar hakkında biraz bilgi, Almanca konuşmayı öğrenme motivasyonu.

Proje Yeri:  Graz, Avusturya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/04/2023 – 31/03/2024

Son Başvuru Tarihi: 12/02/2023

 

Başvuru İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top