Fransa’da 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Gençler Erasmus+ projelerine, ESC projelerine ve diğer yurt dışı programlarına ilgisini sürdürüyor. Bunlardan biride size anlatacağım Fransa’nın Les Pavillons-sous-Bois şehrinde olacak olan Uzun Dönem ESC projesi hakkında bilgiler vereceğim. Bu projede gönüllüleri eğitimler, kamplar, geziler vb. birçok faaliyet bekliyor. O zaman projenin detaylarına geçelim.

Proje Açıklaması

Gönüllülerin yapacağı 2 husus vardır. Bunlardan 1. gençlerle buluşarak yeni yapılacak ESC projelerinden bahsetmek. Projelerin içeriğini, amaçları ve Avrupa’nın yaşam tarzı gibi gençlerin haşlanacağı konuları anlatarak ilgilerini çekmek. 2. husus ise tatiller hariç gençlerle buluşarak sohbetler, geziler, tarihi alanlar gibi faaliyetlerin düzenlenmesinde yardımcı olmak.

Proje Kapsamında Karşılanacaklar

Proje kapsamında gönüllülere bir ev tahsil edilecekti. Aylık harçlık, Tüm yeme- içme, özel ihtiyaçlar ve ulaşım kartı aboneliğini içerir.

Katılımcı Profili

Uzun Dönem ESC Projelerine gençler tarafından çok fazla katılmak isteyen oluyor. Projeler de kontenjan az olduğu için gençlerden bazı kriterler isteniyor. Bu kriterleri karşılayan gençler katılma olanaklarını arttırıyor. İstenen bazı kriterler ise şunlardır;

  • 18 ile 25 yaş aralığında olmalı
  • İnsanlarla iletişimi iyi olanlar
  • Motivasyonu yüksek kişiler
  • İşinde başarılı olanlar

Proje Yeri: Fransa, Les Pavillons-sous-Bois

Proje tarihi: 01/09/2023 – 31/08/2024

Son Başvuru Tarihi: 31/08/2023

DAHA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLA

2 thoughts on “Fransa’da 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top