Nijerya’da Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Nijerya‘da 26 hafta boyunca gönüllü olarak yaşamak ister miydiniz? Peki çocukların ve yerel toplumun güçlendirilmesine ve çevre korunmasına katkıda bulunmak ister misiniz? Nijerya’nın kültürünü orada yaşayarak öğrenirken gönüllülük  ve dayanışmanın harika bir örneği olan ESC projeleriyle hayalinizdeki yurt dışı seyahatini deneyimleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için yazımızı okuyup proje detaylarını öğrenebilirsiniz.

Proje Açıklaması

Bu gönüllülük, 18-35 yaş arası gençlere, Lagos, Nijerya çevresinde dezavantajlı toplulukların sosyo-ekonomik güçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan ICYE Nigeria adlı yerel kuruluşu desteklemek için 6 ay harcama fırsatı sunar. Gönüllüler haftada 30-38 saat çalışacak ve başlıca aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştireceklerdir: Okullarda ve çocuk kulüplerinde çocuklara eğitim desteği sağlama; sağlık eğitimi, iklim değişikliği, sürdürülebilir yaşam pratikleri ve çevre koruma konularında topluluk üyeleri için etkinlikler ve eğitimler düzenleme; Makoko bölgesinde çevre koruma faaliyetleri (ağaç dikme, su yolları ve yolların temizlenmesi, istilacı türlerin temizlenmesi vb.); Topluluğu etkileyen sorunlar hakkında farkındalığı artırmak ve politika değişikliklerini teşvik etmek için savunuculuk malzemeleri ve faaliyetleri. Tarihler esnektir (180 gün).

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

  • Gönüllüler Lagos’ta bir ev sahibi aileye yerleştirilecekler.
  • Evde bir odaları olacak ve kahvaltı ve akşam yemeklerini evde alacaklar.
  • Gönüllüler gün boyunca çalışma projesinde olacaklarından, öğle yemeği sağlanacaktır.
  • Gönüllülere uçak bileti, vize masrafları, aşılar ve diğer kişisel giderleri karşılamak için bir harçlık verilecektir.
  • Program tarafından havalimanı karşılama ve uğurlama, yiyecek (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği), konaklama ve tüm idari masraflar karşılanacaktır.

Proje Dahilinde Eğitim

  • Gönüllüler, hareket öncesi çevrimiçi bir eğitime katılacak ve varışlarında yüz yüze bir eğitim alacaklar, burada ülkedeki faaliyetler ve günlük yaşam hakkında gerekli tüm bilgiler verilecektir.
  • Gönüllüler, dil desteği de dahil olmak üzere çeşitli destek hizmetlerine erişim sağlayacaktır. Avrupa destek kuruluşunuz Grenzenlos Intercultural Exchange – Avusturya olacaktır.

Katılımcı Profili

  • Ev sahibi kuruluşun alanına ilgi duyan ve yeni kültüre, yeni yiyeceklere ve çevreye uyum sağlamaya ve alacakları güvenlik kurallarını takip etmeye istekli motive bir gönüllüler aranmaktadır.
  • İyi düzeyde İngilizce bilgisi önerilir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

✅ Proje Faaliyet Tarihi: 1 Mayıs – 31 Ekim 2024

📍 Yer: Lagos, Nijerya

❗ Son Başvuru Tarihi: 24 Mart 2024

Nijerya’da 26 Haftalık ESC Projesine Başvurmak için Tıklayınız

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top