Kıbrıs’ta 1 haftalık Gönüllülük Yönetim Ve Mentorluk Üzerine ESC Projesi

Yurt dışına nasıl çıkarım diye düşünüyorsanız yazımızdaki proje tam da size göre . Gönüllülük ve dayanışmanın timsali olan ESC projeleri ile hayalinizdeki yurt dışı seyehatini gerçekleştirebilir vizyon ve misyonunuza proje kapsamındaki argümanlarla katkı sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyup proje detaylarına hakim olabilirsiniz .

PROJE AÇIKLAMASI

Volu.M.Geliştirilmiş: Gönüllü Yönetimi ve Mentörlük Üzerine Eğitim Serisi (Gönüllülük Krallığında Sihir Yaratmak)

 

Proje Dahilinde Eğitim

 

25 Haziran – 1 Temmuz 2024 | Lefkoşa/Lysos, Kıbrıs

ESC proje koordinatörleri, ESC organizasyonlarının diğer personeli, gönüllülerin mentörleri (olacaklar), ESC ve diğer gönüllülük projelerine dahil olan kolaylaştırıcılar ve eski gönüllüler için “Gönüllülük Krallığında Sihir Yaratmak” adlı eğitim serisi.

Daha kaliteli bir uluslararası gönüllülük projeleri uygulaması için kuruluşlara Gönüllü Yönetimi Becerileri konusunda kapasite oluşturma fırsatlarının sunulmasının, 8 yıldan fazla saha deneyimi ile kanıtlanmış bir inançla, önemli olduğuna inanıyoruz (örneğin Avrupa Dayanışma Korps Programı – ESC üzerinde odaklanılan projeler).

Bu doğrultuda, EJBW, Weimar, Politistiko Ergastiri Ayion Omoloyioton, Lefkoşa (Gençlik Akreditasyon sahipleri) ve Pro Vobis, Cluj-Napoca’dan 3 uzun vadeli ortak organizasyon olarak, “Gönüllülük Krallığında Sihir Yaratmak” başlığı altında 5 eğitim dizisi öneriyoruz.

Önerilen eğitimler, 2015’ten bu yana ortak deneyimimizden geliştirilmiş olup, Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS) döneminden Avrupa Dayanışma Programı (ESC) dönemine kadar uzanmaktadır ve gönüllü yönetimi konularında ortak zemin ve anlayış, mentorluk becerileri, gençlik çalışanlarının ana yeterlilikleri üzerine profesyonel gelişim – Gençlik Çalışanları için ETS Yetkinlik Modeli’ne dayalı olarak oluşturulmuştur. Uygulayıcılar arasında bir uygulama topluluğu ve meslektaş desteği yaratmak, mentörlerin rolüne ve mentörlerin yeterliliklerine özel bir önem verilecektir.

ESC proje koordinatörleri, ESC ev sahibi ve gönderen organizasyonların (destek) personeli, gönüllülerin mentörleri (olacaklar), ESC ve diğer (uluslararası) gönüllülük projelerine aktif olarak dahil olan kolaylaştırıcılar ve eski gönüllülerden oluşan bir hedef kitlesini, “Gönüllülük Krallığında Sihir Yaratmak” başlığı altındaki aşağıdaki eğitim etkinliklerinden birine veya birkaçına katılmaya davet ediyoruz:

İlgilenen kişilerin rol, personel gelişimi ihtiyacı ve ilgiye göre yukarıda listelenen eğitimlerden bir veya daha fazlasını seçmeleri davet edilmektedir.

Katılımcı Profili

  • 18-30 yaş arası katılımcılar
  •  Yaratıcı, uyum sağlayailen, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve stresle başa çıkabilen kişilipi sahip bireyler
  • Hem EVS hem de ESC projelerinde deneyime sahip olan (en az 3 proje gerçekleştirilmiş ve tamamlanmış) organizasyon temsilcileri (koordinatörler, personel, mentörler, destek personeli), Avrupa Gönüllülük projelerinde gönüllü yönetimi süreci, zorluklar ve iyi uygulamalar hakkında daha derin bir içgörü paylaşan

 

Başvuru Tarihleri

Etkinliğin hedef kitlesi: En az 3 gönüllüyü mentor etmiş katılımcılar Volu.M.Geliştirilmiş: 25 Haziran – 1 Temmuz 2024 | Lefkoşa/Lysos, KIBRIS

Konum Zaman ve Diğer Bilgiler

Tarih: 25/06/2024 – 01/07/2024

Yer: Lefkoşa/Lysos, Kıbrıs

Son Başvuru Tarihi: 21.04.2024

 

Kıbrıs  Gönüllülük Projesine Başvurmak İçin Tıklayın

 

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk
kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top