Polonya’da 8 Günlük Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi!

Yurt dışına çıkmak istiyorsanız ve bunun yanında doğaçlama aktivitelerden hoşlanıyorsanız bahsedeceğim gençlik çalışması tam size göre! Polonya’nın Dobczyce şehrinde doğanın eşsiz güzellikleri içinde gerçekleşecek olan projeye katılarak kendinizi geliştirebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gelin birlikte bu gençlik çalışması projesinin detaylarına göz atalım.

Proje Açıklaması

Bu projenin amacı doğaçlama tiyatrosu ve farkındalık metodolojisi aracılığıyla gençliğin güçlendirilmesi alanında gençlik çalışanlarının yetkinliklerini artırmaktır.

24 gençlik çalışanı ve 2 eğitmen, doğaçlama tiyatrosu ve farkındalık aracılığıyla gençleri güçlendirmeye yönelik metodoloji konusundaki yeterliliklerini geliştirmek için 9-16 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında Dobczyce’de buluşacak. Katılımcılar doğaçlama tiyatrosunun ilkelerini ve farkındalık tekniklerini öğrenecek ve gençliğin güçlendirilmesi için bu iki yaklaşımı birleştirmeye çalışacaklar. Sabahları özel yoga aktiviteleri, akşamları ise meditasyon uygulamaları yapacaklar.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

  • Projenin katılım ücreti 50 avrodur.
  • Katılımcıların 9 Nisan’da Polonya’nın Dobczyce kentine gelmeleri ve 16 Nisan’da ayrılmaları beklenmektedir.
  • Konaklama ve yemek Erasmus+ programı kapsamında karşılanacaktır.
  • Seyahat masrafları aşağıda belirtilen limitlere kadar geri ödenecektir:

Polonya – 180 EUR

Yunanistan – 265 EUR

Estonya, İtalya, Letonya, Romanya, Slovenya – Yeşil seyahat için 265 EUR veya 310 EUR

Portekiz – 350 EUR

Proje Dahilinde Eğitim

Proje gençlik çalışmasına yönelik metodolojinin oluşturulması ve geliştirilmesi ve eğitim faaliyetlerine yönelik daha bütünsel bir yaklaşım açısından kalıpların dışında düşünmeyi teşvik etmek için oluşturuldu. Bu amaçla metodoloji biliminden yararlanılarak eğitimde doğaçlama ve farkındalık teknikleri kullanılacak.

Metodoloji – iyileştirme

Doğaçlama, oyuncuların senaryo olmadan sahneler geliştirdiği bir tiyatro yaklaşımıdır. Oyuncular sahneyi etrafta olup bitenleri kabul etmeye, partnerle ilgilenmeye ve aksiyona giderek daha fazla dahil olmaya dayalı olarak geliştiriyor. Doğaçlamanın bu arka planı, aktif vatandaşlığı öğretmek ve gençlerin şanslarını denemeleri ve fikirlerini gerçek hayatta geliştirmeleri için güçlendirmek için harika bir temel oluşturur. Ayrıca doğaçlama etkinlikleri sözlü ve sözsüz iletişim, takım çalışması, topluluk önünde konuşma, özgüven, özsaygı, esneklik, değişen duruma uyum sağlama, başarısızlıktan sonra pes etmeme gibi sosyal beceri ve tutumları geliştirir.

Metodoloji – farkındalık

Farkındalık, yargılamadan şimdiki ana dikkat etme uygulamasıdır. Eğitim bağlamında farkındalık, gençlik çalışanlarının öz farkındalık geliştirmelerine, stres ve kaygıyı azaltmalarına, odaklanma ve konsantrasyonlarını artırmalarına yardımcı olmak için kullanılıyor. Katılımcılar meditasyon, nefes egzersizleri, beden farkındalığı egzersizleri gibi farklı mindfulness tekniklerini öğreniyorlar.

Katılımcı Profili

  • Erasmus+ Gençlik Programı ülkelerinden gençlik çalışanları
  • Eğitim kursuna aktif olarak katılmaya, iyi uygulamaları paylaşmaya ve başkalarıyla yeni projeler planlamaya hazır kişiler

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

✅ Proje Faaliyet Tarihi: 9 Nisan – 16 Nisan 2024

📍 Yer: Dobczyce, Polonya

❗ Son Başvuru Tarihi: 18 Mart

Polonya’da 8 Günlük Eğitim Kursuna Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk
kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top