Almanya’da 48 Hafta Sürecek Uzun Dönem ESC Projesi

Almanya’da St. Georgen’ de 1 Nisan 2023 – 29 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek uzun dönem ESC projesine katılımcılar aranıyor.

Proje Açıklaması

2006 yılında kurulan Freie Schule Brigach Okulu eğitim imkanlarını artırmakta ve verilen müfredat gerekliliklerini sağlamaktadır. Okulun amacı çocuklar üzerinedir. Çocukları ayrım gözetmeksizin belli bir grupta toplarlar ve çocukların kendi özgürlüklerini, bireysel ve toplumsal haklarını, demokrasiyi tecrübe etme fırsatı sağlarlar. Bu konuda öğretmene düşen rol çocuklar kendi kendilerine öğrenirken onlara desteklemek için yardım ve tavsiyeler vermektir. Çocuklara bağımsız çalışmayı farklı konular üzerine sorumluluk almayı öğretirler. Gönüllü katılımcıların yapması gereken şey ise çocukları yaptıkları işler için destekleme, yardım etme ve buna benzeri işlerdir.

Proje Sırasında Eğitim

Gönüllü katılımcılarının hak ve sorumlulukları konusunda bilgi verilecek. Ev sahibi ülkenin dilini öğrenmek için haftada bir düzenli olarak eğitim verilecek. Ayrıca gönüllü katılımcılar bu süreçte iki eğitime ve bazı seminerlere katılacaktır.

Uzun Dönem ESC Projesi Fırsatı

Konaklama, yemek ve ulaşım gibi durumlar nasıl karşılanacak?

Katılımcılar, diğer katılımcılar ile birlikte ortak bir dairede kalacaktır ve mutfak banyo gibi yerler paylaşılacaktır. Katılımcılara yemekleri için aylık para verilmektedir. Ulaşım da ise katılımcılar toplu taşıma kullanabilmek için bilet alırlar.

Projeye katılma şartları nelerdir? Son başvuru tarihi ne zamandır ve daha fazla bilgiye nasıl ulaşabilirim?

2 thoughts on “Almanya’da 48 Hafta Sürecek Uzun Dönem ESC Projesi”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top