Almanya,Hollanda ve İngiltere Başkonsoloslukları Kapatıldı!

İstanbul’daki Almanya, Hollanda ve İngiltere başkonsoloslukları güvenlik endişesiyle geçiçi olarak kapatıldı. Randevular iptal edildi ve konsolosluk önünde güvenlik önlemleri alındı.

Konsolosluklar Neden Kapandı?

Konsoloslukları bugün çalışmayacak olan Almanya, Hollanda ve İngiltere’nin gerekçelerinin ABD’nin Türkiye için yaptığı güvenlik uyarıları olduğu tahmin ediliyor. 30 Ocak’tan itibaren İstanbul konsolosluğunu geçici olarak kapatan Hollanda, tüm işlemler için başvuranları Ankara konsolosluğuna yönlendirdi. Hollanda’nın ardından da İngiltere ise önce seyahat uyarısında bulunduktan kısa süre sonra başkonsolosluğunu kaldırdı. Son olarak bugün Almanya da İstanbul başkonsolosluğunu geçiçi olarak kapatma kararı aldı.

Konsolosluklar Ne zaman Açılacak?

Kapatılan konsoloslukların açılma tarihleri henüz belirtilmedi. Yurtdışına gitmek isteyenler için endişe verici olan bu durumun önümüzdeki günlerde diğer ülkelerin konsolosluklarına da yansıyacak mı bilinmiyor. Bu nedenle yurtdışına gidecekler bu durumu takip etmeli ve gecikmelere karşı gereken tedbirleri almalıdırlar. Geçici süre kapatılan konsoloslukların ne zaman açılacağı bilinemediğinden olası gecikmelere karşı diğer şehirlerdeki konsolosluklara başvurulması tavsiye ediliyor. Önümüzdeki günlerde olası bir kötü senaryo dahilinde bu ülkeler arasına katılma ihtimali olan, Türkiye için seyahat uyarısı yayınlayan ülkeler arasında Belçika, Fransa, Belçika, İspanya, İsveç ve İtalya bulunuyor. Son durum güncellemelerini konsoloslukların sitesinden takip edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top