Avusturya’da 47 Hafta Süren ESC Gönüllülük Projesi

Sizlere Avusturya Vorarlberg‘deki aha gençlik merkezinde gönüllü olarak çalışabileceğiniz ESC Gönüllülük Projesi ile geldim. Çeşitli eğitimlerin olduğu bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz güzel bir gönüllülük projesi. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

02/10/2023 – 31/08/2024 tarihleri arasında Avusturya’nın Vorarlberg şehrinde 47 hafta süren bu projenin konusu vatandaşlık ve demokratik katılım, eğitim ve öğretim, istihdam ve girişimcilik olup aha – gençlik bilgi merkezi sizi ilgilendiren konularda bilgilendirme sağlayacaktır. Farklı ülkelerden gelen birçok insanla tanışabilecek ve farklı alanlarda çalışmayı deneyimleyeceğiniz bir proje. Fotoğraf, video, sosyal medya içerik oluşturma, blog yazma..vb. konularda ilgili kuruluşu desteklemeniz gerekmektedir.

Konaklama, Yemek Ve Seyahat Hakkında

Gönüllüler, diğer insanlarında yaşadığı öğrenci evinde yaşayacak ve kendilerine ait banyolu odaları olacak ve mutfak ortak kullanılacak. Her ayın başında yemek ve cep harçlığı verilecek. Ulaşımı (tren-otobüs) kolay ve hızlıdır. Size ait bir bisikletiniz olacak ve proje boyunca Vorarlberg’ deki tüm toplu taşıma araçlarını kullanmak için ücretsiz bir bilete sahip olacaksınız.

Proje Kapsamında Eğitim

Avusturya NA tarafından oluşturulan varış eğitimine ve ara toplantı eğitimine katılabilecek. Destekleyici kuruluşun düzenlediği Almanca kursuna, düzenli değerlendirme toplantılarına ve Avusturya’nın danışmanlığı ile toplantılara katılabilecek.

Katılımcı Profili

Gönüllü farklı alanlarda kendini geliştirmeye açık ve motivasyonlu olmalıdır. Fotoğrafçılık, film çekme, diğer yaratıcı ve dijital görevlerle ilginizin olması bunun yanında bilgili olmalısınız.

Konum: Vorarlberg, Avusturya

Proje Faaliyet Tarihi:02/10/2023 – 31/08/2024

Son başvuru tarihi: 09/04/2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top