Biyoçeşitliliğe yeşil ışık! Fransa’da 2 haftalık çalışma kampı!

Bugün çok farklı bir proje ile karşınızdayız. Bilinen projelerin dışında gönüllü ekiplerin yer aldığı bir projede çalışma kamplarında 2 hafta geçirmeye var mısın? Her türlü giderinizin karşılandığı bu proje ile Fransa’da 2 hafta geçireceksiniz! Gelin detaylara bakalım.

Proje Açıklaması

Doğa ve yaban hayatı korumak sizin için önemli bir konu mu? Gelin Lorraine’deki biyoçeşitliliği korumak için mücadele eden LOANA derneğini keşfedin! İki hafta boyunca, doğa animatörleri ve doğa bilimciler sizi önemli doğal alanların bakımına ve bölgedeki özellikle kuşlar, amfibiler veya bitkiler gibi önemli türlerin korunması için alanların geliştirilmesine katılmaya davet ediyor. Gönüllülerle sıcak ve şenlikli anlar yaşayın ve tüm ülkelerden gelen insanlarla birlikte güzel bir yeşil ortamı keşfedin! LOANA derneği, bölgemizin faunasını ve florasını incelemeyi, ekosistemlerimizi iyileştirmeyi ve yönetmeyi ve aynı zamanda çevrenin korunması konusunda halkın bilinçlenmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bunu yapmak için tutkuyla ve beceriyle somut eylemlerin yerinde uygulanmasını birleştirir. Bu projede, LOANA tarafından tüm yıl boyunca yönetilen doğal alanlarda müdahale etmeye çağrılacaksınız. Dolayısıyla bu, bir tür gezici çalışma kampı!

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

  • Favières leisure merkezindeki çadırlarda konaklayacaksınız. Tesis içerisinde duş ve wc imkanları mevcuttur. Uyku tulumunuzu ve matınızı getirmeyi unutmayın.
  • Çevreye saygı ilkesi gereği, tüm yemekler mevsimlik, yerel ve organik ürünlerle pişirilmektedir. Kolektif yaşamın tüm yönleri (alışveriş, yemek hazırlama, temizlik) gönüllüler tarafından, birlikte kararlaştıracakları bir işleyişe göre (örn: planlama kullanımı, ikili ekip oluşturma) kendi kendine yönetilecektir. Bu görevde kendilerine bir kolektif yaşam animatörü yardımcı olacaktır.
  • Seyahat masrafları karşılanmaktadır.

Proje Dahilinde Eğitim

Çalışma kampı boyunca kuraklıktan etkilenen türlerin korunması için göletlerin bakımı, kuşlar için yuvalık yapımı ve montajı, orkideler için ayrılmış bir eğitim parkurunun korunması ve daha birçok sürpriz sizleri bekliyor. Her görev için LOANA derneği çalışanlarından biri size eşlik edecektir. Haftada dört iş günü vardır (Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma). Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri dinlenme ve eğlenceye ayrılmıştır.

Katılımcı Profili

Takımınız ve kolaylaştırıcılarla kolay iletişim kurabilmeniz için temel İngilizce becerilerine ihtiyacınız olacak. Motivasyon metni İngilizce olarak yazılmalıdır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆 Tarih: 11/08/2024-25/08/2024

🏩 Yer: FAVIERES France

👤 Katılımcı Sayısı: –

✅ Son Başvuru Tarih: 09/08/2024

Fransa’da 2 Haftalık Çalışma Kampı Projesine Başvurmak için Tıklayın

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top