Bristol Üniversitesi Think Big Burs Programı

Bristol Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin Think Big bursu kapsamında Bristol’e gelmesi için 3 milyon euro yatırım yaptı. Uluslararası öğrenciler için burs ödülü 6.500 euro, ek olarak yıllık 13.000 euro. Seçilenler, ilk eğitim yılında ek olarak 3.000 euro değerinde geçim bursu alabilecekler.

Bristol Üniversitesi Hakkında

Bristol Üniversitesi’nin kuruluşu 1909 yılı kabul edilse de tarihi 1876 yılına kadar uzanan İngiltere’nin köklü eğitim kurumlarındandır. Yüksek kalite eğitim ve araştırma konusunda uluslararası itibarıyla İngiltere’nin ilk 10 üniversitesi arasındadır ve THE 2023 raporunda Dünya’da 76. sıradadır.

Katılım Şartları

Başvurmak için gereken başlıca şartlar:

  • İngiltere dışında bir ülkeden katılmak.
  • Bristol Üniversitesi’ne Eylül 2023’de başlamak üzere Tıp,Diş Hekimliği ve Veterinerlik fakülteleri dışında tam zamanlı bir lisans bölümü için başvurmak.

Başvuru Aşamaları

Eylül 2023 döneminde başlamak üzere yapılacak başvurular için son tarih: 27.02.2023 günü 13:00 (TSİ)

Değerlendirme Süreci

Olumlu değerlendiren başvuranlar ile en geç 6 Nisan’da iletişime geçilecek. Olumsuz başvurular için geri dönüş bu tarihten kısa bir süre sonra yapılacak. Briston Üniversitesi Think Big bursu hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

2 thoughts on “Bristol Üniversitesi Think Big Burs Programı”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top