DiscoverEU Projesi Başvuru

DiscoverEU Projesi Başvuru Yapma 2023

DiscoverEU Projesi Başvuru nasıl yapılır? Merhaba gezginler ve gezmek isteyenler ben Umut. Bildiğiniz üzere yurtdışına çıkmak şu sıra bir hayli zor ve bu gibi projeler gerçekten işimizi kolaylaştırıyor. Hadi gelin nasıl başvuru yapacağımızı öğrenelim.

DiscoverEU Projesi Başvuru Şartları Nelerdir?

DiscoverEU, Avrupa’yı keşfetmene olanak sağlayan bir Erasmus+ programı projesidir. Bu projenin asıl amacı 18 yaşındaki gençlerin tren yolcuğu yaparak(Ada ülkelerinde ve uzak bölgelerde ikamet edelerin katılabilmesi için uçak vs. istisnalar vardır) Avrupa’yı keşfetmesi ve güzel vakit geçirmesidir. Her yıl iki kere başvuru süreci olmaktadır ve bunlardan birinde kriterleri sağlıyor iseniz başvuru yapabilirsiniz.

DiscoverEU-Proje-Basvuru-Nasil-Yapilir

Bu proje kapsamında eğer seçilirseniz size Interrail bilet veriliyor ve bu bilet ile 30 gün boyunca 7 günlük seyahat hakkınız ile dilediğiniz trene bilet parası ödemeden binebiliyorsunuz. Bu bilet bütün Avrupa birliği ülkeleri kapsamakta ve ayrıca Erasmus+ Programı kapsamındaki üçüncü ülkeler olan  İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye’yi içine almaktadır.

DiscoverEU Başvurmak için Aranan Şartlar

  • 18 yaşında olmak
  • Online başvuru formuna geçerli kimlik, pasaport veya yasal oturma izni kartı numaranı eklemelisin
  • Aşağıda verilen ülkelerden birinin vatandaşı olmalı veya bu ülkelerde yasal olarak bir süredir yaşıyor olmalısınız
  • Denizaşırı Ülkeler ve Topraklar dahil olmak üzere Avrupa Birliği üye devletleri Erasmus+ programı kapsamındaki üçüncü ülkeler: İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye.

Tek Başıma mı Katılmam Gerekiyor?

Hayır. Kiminle seyahat edeceğiniz tamamen sizin tercihinizdir. İster tek isterseniz başkaları ile katılabilir ayrıca kriterleri sağlayan 4 arkadaşın ile bir grup kurabilirsiniz.

DiscoverEU Projesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Asıl sorumuz olan DiscoverEU Projesi Başvuru nasıl yapılır kısmına gelelim. Başvurmak son derece kolay aşağıda vereceğimiz başvuru linkinden gerekli sayfayı gittikten sonra başvuru adımlarını tamamlıyorsunuz vee ta daa projeye başvurmuş oluyorsunuz. Kovan ekibinden ben ve Erdem proje sırasında para kazanma yöntemimizi anlattığımız videoyu da sizlerle paylaşmak istedim.

Başvuru sonuçları yaklaşık olarak 2-4 ay içerisinde açıklanıyor ve size bununla ilgili bir mail atıyorlar. Sitede de başvuru kodunuzu girerek seçilip seçilmeme durumunuzu kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca Kovan ekibi olarak DiscoverEU Başvuru sürecinde Telegram ve WhatsApp üzerinden size ücretsiz olarak yardımcı olabiliriz. Telegram ve WhatsApp linklerimiz bu şekildedir. Ayrıca DiscoverEU hakkında aklınıza takılan diğer sorulara buradan cevap bulabilirsiniz.

Başvuru linki için tıklayınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top