Hırvatistan’da 6 Günlük Erasmus+ Eğitim Kursu

Hepinize merhabalar, bugün Hırvatistan’da yapılacak olan bir eğitim kursuna göz atacağız. Hadi hep beraber detaylara bakalım.

Amaç, Gençlik Projelerinin Hareketlilik Kalitesini İyileştirmek

Bu programın(TICTAC) ana hedefi farklı Avrupa ülkelerinden gençlik örgütlerinin temsilcilerini bir araya getirip, onların programlarda aktifliğini sağlamak, potansiyellerini geliştirmek ve nihayetinde gençlik projelerinin gelecekteki uluslararası hareketliliğinin kalitesini artırmak.

Amaç ve Hedefler

  • Erasmus+ programını bir eğitim aracı niteliğinde tanıtmak,
  • Erasmus+ programını, uluslararası işbirliğine ve gönüllülerin hareketliliğine odaklanarak keşfetmek,
  • Erasmus+ programının uzun süreli bir yerel strateji içindeki rolünü anlamak,
  • Yaygın eğitimin ve kültürel etkileşim çevresindeki öğrenme süreçlerinin planlanması konusunda katılımcılara yeterliliklerini geliştirmede yol göstermek,
  • Uluslararası proje tasarlamada gençlik katılımı ve aktif vatandaşlık kavramlarını temel unsurlar olarak teşvik etmek.

Hedef Kitle

Gönüllülerimizin en az 18 yaşında olması, grup çalışmalarında aktif olarak iletişim kurabilmek içim İngilizce’yi kullanabilmesi, uluslararası ortaklıklar oluşturmak ve güçlendirmek için Erasmus+ programını öğrenmek ve kullanmak için hevesli olması ve bu projelerin kalitesini artırmakta çalışmaya istekli olması beklenmekte, ayrıca TICTAC’a katılmak için bir kuruluşun desteğine sahip olması ve kendi kurumlarında Avrupa genç işçi hareketliliği projelerini uygulayabilecek konumda olması gerekmektedir.

Konaklama, yemek ve ulaşım

Konaklama ve yemek ücretleri ev sahibi ülkenin Ulusal Ajans’ı tarafından karşılanıyor. Ulaşım tarafında ise katılımcının kendi ülkesindeki Ulusal Ajans ile irtibata geçmesi gerekmekte.

📅Proje Tarihi: 24.04.2023 – 30.04.2023

⏰Son Başvuru Tarihi: 28.03.2023

Proje hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top