İspanya, Santiago De Compostela Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün size İspanya‘nın Santiago De Compostela şehrinde gerçekleşecek olan bir ESC projesinden bahsedeceğim. Projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Katılımcılar çocuklar için düzenlenen oyun odalarında, öykü anlatım etkinliklerinde, el sanatları çalışmalarında; gençler için düzenlenen satranç yarışmalarında, spor etkinliklerinde, dans günlerinde; yetişkinler için düzenlenen fotoğrafçılık etkinliklerinde, şehre yapılacak olan gezilerde, yemek pişirme aktivitelerinde, yoga günlerinde aktif bir şekilde bulunacaklardır. CSC Conxo, CSC O Ensanche, CSC Fontiñas, CSC Castiñeiriño, CSC Santa Marta, CSC Vite katılımcıların görev alacakları yerlerden bazılarıdır.

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

Katılımcılar proje boyunca İspanyolca dersleri alacaklardır. Ayrıca ESC öğrenme sürecine katılarak ayrılış öncesi eğitim, varış eğitimi ve ara değerlendirme hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • Çocuklarla, gençlerle ve yetişkinlerle vakit geçirebilen
  • İyi iletişim kurabilen
  • Yaratıcı olan
  • İnisiyatif alabilen
  • Motivasyonu yüksek olan kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcılar tek veya çift kişilik odalarda, içinde çamaşır ve bulaşık makinesi, ütü, ısıtıcı gibi eşyaların bulunduğu dairelerde kalacaklardır. Katılımcılara her ayın başında yemek için cep harçlığı verilecektir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Santiago De Compostela, İspanya

İSPANYA, SANTİAGO DE COMPOSTELA UZUN DÖNEM ESC PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top