Romanya’da Uzun Dönem (11 Ay) ESC Projesi

Romanya’nın Baia Mare şehrinde 11 aylık Erasmus+ ESC gönüllülük fırsatı

Proje Konusu Hakkında

Yerel toplulukta bizim tarafımızca belirlenmiş olan ihtiyaçlardan  yola çıkarak proje iki ana konu üzerinde geliştirilmiş. Kültürlerarasılık ve kabullenme konusunda çalışmaya Açık ve hoşgörülü bir toplum yaratmayı hedefliyoruz.  Gönüllülerimiz okullarda gönüllülük üzerine buluşmalar, dil atölyeleri, kitap ve film kulüpleri, marjinal topluluklara destek amaçlı eylemler, farklı konularda bilinçlendirme kampanyaları ve uluslararası günlerle bağlantılı kamusal alanlarda etkinlikler yapacaklar. İkincisi, Yaklaşan Avrupa iş piyasasında gençler için ihtiyaç duyulan becerilerin belirlenmesi ve geliştirilmesi amaçlanıyor ve bu “öğrenme” ve dijital beceri departmanlarımız için 2 gönüllüye  ihtiyacımız var.  Özgeçmiş (Cv) ve motivasyon mektubu yazma atölyeleri, rol yapma görüşmeleri, dijital beceriler, siber güvenlik atölyeleri , sahte haberler ve yerel topluluktan gençlerin istihdam edilebilirlik becerilerini artırmayı amaçlayan diğer faaliyetler de yapmayı  hedefliyoruz.

Konaklama, Seyahat ve Yeme- İçme Hakkında

Gönüllüler kendileri için tahsis edilen dairede kalacaktır. Dairede Mutfak, banyo, wc ve diğer tüm temel eşyalar bulunamktadır. Gönüllüler dairenin temizlik ve bakımından kendileri sorumludur. Tüm masraflar  proje kapsamında ödenir. Aylık cep harçlığı ödemesi de yapılmaktadır.

Aranan Katılımcı Profili

Dünya görüşlü, açık fikirli, sorumluluk sahibi kişiler. İletişim konusunda güçlü , arkadaş canlısı vepozitif düşünen veproje konusuna ilgili kişiler. Proje  sürecinde aktivite oluşturup bunu yürütebilecek 18 – 30 yaş arasındaki kişilerin başvurularını bekliyoruz.

Proje Yeri: Baia Mare, Romanya

Proje Faaliyet Süresi:01/03/2023 – 31/12/2023

Başvuru ve Detaylar İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top