Slovenya 2 Haftalık Kısa Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız ESC projeleri tam size göre! Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün ise size Slovenya‘nın başkenti Ljubljana şehrinde 2 hafta sürecek olan bir ESC projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Bu projede gönüllülerin genel görevi konferansların planlanması ile ilgilenmektir. Ayrıca konferansa katılanları diğer yerel faaliyetler hakkında bilgilendirmek ve yönlendirmek, LGBTQ+ turlarını planlamak ise gönüllülerin diğer görevlerinden bazılarıdır.

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

Gönüllüler faaliyetlerin ilk haftasında LGBTQ+ turlarına özel eğitimlere ve test turlarına katılacaklardır. Ayrıca konferans öncesi eğitime ve kapanıştan sonra değerlendirme toplantısına katılacaklardır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • 18-30 yaş arasında olan
  • Minimum B2 seviyesinde İngilizce bilen
  • LGBTQ+ konularına ilgi duyan
  • Motivasyonu yüksek
  • İnisiyatif alabilen kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Gönüllüler 2 kişilik paylaşımlı odalarda kalacaklardır. Seyahat masrafları geri ödenecektir. Günlük 5 Euro cep harçlığı verilecektir. 100 Euro‘luk yemek tazminatı verilecektir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Ljubljana , Slovenya

Proje Faaliyet Tarihi: 16/10/2023 – 30/10/2023

Son Başvuru Tarihi: 31/08/2023

SLOVENYA 2 HAFTALIK KISA DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top