TGSP Genç Türkiye Forumu Akdeniz Çalıştayı 18 -19 Şubat’ta Antalya’da

Genç Türkiye Forumu Nedir?

Genç Türkiye Forumu Türkiye’de gençliğin deneyimlerini, benzersiz bakış açısını ve bugün genç neslin karşı karşıya olduğu zorlukları dikkate alarak, gençlerin sesini yine gençler için alınan kararlarda uygun şekilde temsil edilmesini hedeflemektedir.
Türkiye’nin yedi ayrı bölgesinde gerçekleşmesi planlanan Forum’da, bölgesel katılımın ve kapsayıcılığın artması ön görülmektedir. Genç Türkiye Forumu’nun, yöntemi ve ulaşılması planlanan kitlesi göz önüne alındığında, alanında bir ilki gerçekleştirmesi planlanmaktadır. Veriye dayalı çalıştaylar şeklinde gençleri bir araya getiren Forum’un süreci, yedi bölgede yapılacak 7 etkinlik ve bir final etkinliği şeklinde organize edilmiştir.
Her bir bölgede gençliği ilgilendiren farklı bir tema üzerinde durulacak ve bu temalar yine gençlerin önerisiyle bir önceki buluşmada kararlaştırılacaktır. Tartışmaya konu her bir tema için Türkiye geneli bir saha araştırması yapılacak ve çıkan veriler o etkinlikte değerlendirilecektir. Veriye dayalı oluşu, o dönem yapılacak Türkiye geneli saha araştırmalarına dayanmaktadır. Böylece her bir tema gençler tarafından tartışılırken tüm Türkiye’nin verisi göz önünde tutulmuş olacaktır.
Gündemle ilişkili kaygılardan derlenen tartışma temasının sonunda, bir diğer temanın konusunu da gençlerin belirlemesi; kendi sorunlarını tanımlayabilir ve tartışabilir bir ortam bulmalarını sağlayacaktır. Bu ortamda bölgesel süreç tamamlanacak ve ilgili verileri ortaya koyacaktır. Bir araya getirilen bu verilerin ardından final etkinliği düzenlenecek, gençlerin fikir ve önerileri üst düzeyde ilgili muhatapları ile bir araya gelecektir.

 

Genç Türkiye Formu Akdeniz Çalıştayı Hakkında

Belirlenen konu üzerine Türkiye genelinde yapılan araştırma çıktıları, gençler ile çalıştay formatında ele alınmaktadır. Türkiye’nin yedi bölgesinde gerçekleştirilecek olan bu etkinlik dizisinin beşincisi 18 – 19 Şubat 2022 tarihinde Antalya ilinde gerçekleştirilecektir. Bu program Akdeniz Bölgesinde bulunan illerden 18-30 yaş aralığındaki gençlerin katılımı ile düzenlenecektir.

Genç Türkiye Forumu başvuru sürecinin ardından programa katılması onaylanan ( Başvuru kriterlerine uygunluk ön planda olacak şekilde ) kişiler ile iletişime geçilecektir.

Kimler Çalıştaya Katılabilir?

 • Adana.
 • Antalya.
 • Burdur.
 • Hatay.
 • Isparta.
  Kahramanmaraş.
 • Mersin.
 • Osmaniye ‘de yaşayan ve 18 – 30 yaş arasındaki kişiler başvuru yapabilir.
  Yol ve Konaklama TGSP Tarafından Karşılanacaktır

  Başvuru Linki İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top