Bulgaristan’da 26 Haftalık Gönüllülük Projesi

Bulgaristan kültürünü, insanlarını yakından tanımak isteyen gönüllülerin dikkatini bu projeye çekmek istiyorum. Sunduğu imkanlarla birçok açıdan işinizi kolaylaştırıyor. Üstelik bunu yaparken zorluklarla mücadele edenlerin hayatlarına dokunabilirsin. Eğer sende bir yandan Bulgaristan’ı tanıyıp bir yandan ekip ruhunu hissederek çevrendekilerin sorunlarını çözmek istiyorsan bu projeyi incele derim.

Proje Açıklaması

Bulgaristan’ın Kazanlık şehrindeki The Home for Children and Youth with Disabilities (Engelli Çocuklar ve Gençler Evi) resmi olmayan aktivitelere katılma şansı sunuyor. Bu projenin faaliyetlerinde, gönüllüler; dayanışma duygularını ifade etme, farklı alanlara yönelik yeterliliklerini ve becerilerini geliştirme fırsatını yakalayacaktır. Engelli çocuklara ve ebeveynlerine yardım etmeyle üzerine planlanan birçok sosyal aktivite planda bulunur. Bu sayede katılımcılar Bulgaristan’ı, bölgenin yerli insanlarını, kültürünü, gelenek ve göreneklerini daha yakından tanıma fırsatına da erişecektir. Faaliyetleri örneklemek için; festivaller, çocuklarla etkileşim halinde bulunulacak aktiviteler, sergiler diyebiliriz.

Konaklama Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama, yiyecek ve yol gönüllülere sunulan ücretsiz hizmetlerdir.

  • Yol ücretleri, gönüllülerin Bulgaristan’a varmalarının ardından geri ödenecektir.
  • Proje süresi 6 aydır. 1 Nisan’da başlayıp 30 Eylül’de bitecektir. Her hafta katılımcılara cep harçlığı olarak 150- euro ve yiyecek masraflarını karşılamaları için 200-euro verilecektir.
  • Katılımcıların tatili 12 gündür. Haftalık çalışma saati 30-36 saat arasındadır. Gönüllülerin haftada 2 gün izni vardır.

Proje Dahilinde Eğitim

Bulgaristan dilini, kültürünü, yaşamını birebir deneyimleme fırsatı, bu ülkeyi keşfetmenin eşsiz bir yoludur. Aynı zamanda insanlarla devamlı iletişim kurulması sosyal becerileri ve yetenekleri geliştirme imkânı sunar. Bunlara ek olarak Sofya’da, Bulgaristan Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen program eğitimine katılacaklardır.

Katılımcı Profili

Kendini yardıma hazır hisseden, 18-30 yaş arasındaki kızlar katılımcı olarak aranıyor. Hoşgörülü, sabırlı, takım organizasyonunu sağlayan ve takımla uyumlu çalışan gönüllülere ihtiyaç vardır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆 01.04.2024-30.09.2024

🏩 Kazanlık, Bulgaristan

“HELP FOR CHILDREN AND YOUNG PEOPLE WITH DISABILITIES” | European Youth Portal (europa.eu)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top