Fransa’da 10 Günlük Gençlik Barış Kampı Projesi!

Merhabalar ben Kovan ekibinden Duygu. Bugün sizlere Avrupa Konseyi’nin barışçıl ve kapsayıcı toplumların teşviki üzerine düzenlediği önemli gençlik faaliyetlerinin başında gelen Gençlik Barış Kampı Projesi hakkında bilgi vereceğim. Gelin Fransa’da gerçekleştirilecek olan Gençlik Barış Kampı’nın detaylarından bahsedelim!

Proje Açıklaması

Gençlik Barış Kampı projesi, Avrupa Konseyi’nin güven artırıcı önlemler programı çerçevesinde 2003 yılında ortaya çıkmış olup, çatışma bölgelerinden gelen gençlerin bir araya gelerek çatışmaların dönüşüm sürecini anlamaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Kamp süresince katılımcılar deneyimsel bir öğrenme sürecini takip ederler ve insan hakları çerçevesinde barış inşası, kültürlerarası öğrenme, diyalog ve çatışma dönüşümü alanlarında yetkinlikler kazanırlar. Gençlik Barış Kampı’nın benzersiz yaklaşımı, gençlerin çatışmaları ve dönüşüm süreçlerini daha iyi anlamalarını sağlamak için diğer bölgelerdeki çatışmalardan etkilenen gençlerle birlikte dinleyip birlikte yaşama olanağı sunmasıdır.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

 • Katılımcıların 2 Temmuz’da Strazburg Avrupa Gençlik Merkezi’ne gelmeleri ve 11 Temmuz’da ayrılmaları beklenmektedir.
 • Strazburg’a ulaşım masrafları ve vize ücretleri, Avrupa Konseyi’nin kurallarına göre geri ödenecektir. Yalnızca Gençlik Barış Kampı’nın tamamına katılan katılımcılar geri ödeme yapılabilir.
 • Gençlik Barış Kampı için tam pansiyon ve konaklama masrafları Avrupa Konseyi tarafından Avrupa Gençlik Merkezi’nde sağlanacak ve ödenecektir. Avrupa Gençlik Merkezi, engellilere erişilebilirdir ve katılımcıların bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli önlemleri alabilir. Lütfen başvuru formunuzda tüm gerekli bilgileri sağlayın.

Proje Dahilinde Eğitim

Avrupa Konseyi’nin bir dizi eğitim kaynağı ve kılavuzu, barış eğitimi, diyalog ve çatışma dönüşüm faaliyetleri alanında program tasarımı ve uygulamasının temelini oluşturacaktır. Bu kaynaklar arasında gençler ve çocuklar için insan hakları eğitimi kılavuzları olan Compass ve Compasito; Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi gençlik ortaklığı tarafından yayınlanan Gençlik Çatışmayı Dönüştürme eğitim kiti ve Her Farklı-Her Eşit Eğitim Paketi bulunmaktadır. Barış kampının programı, katılımcılar arasında karşılıklı öğrenme durumlarına dayanacak ve çeşitli çalışma yöntemlerinden faydalanacaktır. Katılımcılar, çatışma ve şiddetle ilgili kişisel deneyimlerini paylaşabilecek ve geliştirdikleri başa çıkma stratejilerini paylaşabileceklerdir. Kişisel düşünceler ve topluluk grupları arasında paylaşım, öğrenme ve yansıtma, farklı çatışma bölgelerinden gençler arasında paylaşma, öğrenme ve düşünme ile birlikte gerçekleştirilecektir. Deneyimli eğitmen ve kolaylaştırıcı bir ekip, programı hazırlayacak ve kolaylaştıracaktır. Bu ekip, katılımcıların geldikleri bölgeleri doğrudan deneyimlemiş olup, katılımcılarla kendi ana dillerinde iletişim kurabileceklerdir.

Katılımcı Profili

 • 18 ile 25 yaşları arasında olmalıdır (30 yaşına kadar istisnalar yapılabilir);
 • İngilizce dilinde çalışabilecek düzeyde olmalıdır;
 • Gençlik Barış Kampı’na katılmak için uygun ve tamamen kararlı olmalıdır;
 • Meraklı, açık fikirli, çeşitliliği takdir eden ve birbirlerinin gerçekliklerini öğrenmeye hazır olmalıdır;
 • Barış Kampı’nın değerlerini ve yaklaşımlarını, özellikle insan hakları, demokrasi ve barış inşası konularını öğrenmeye ve uygulamaya istekli olmalıdır;
 • Kamp sonrası barış inşası için gençlik girişimlerini uygulamaya motivasyonu olmalıdır;
 • Kendi eylemleri için sorumluluk duygusuna sahip olmalı, kişisel ve topluluk gelişimi için taahhütte bulunmalı ve diğer katılımcılarla işbirliğine devam etmelidir;
 • Mümkünse, proje süresince ve barış inşası için gençlik girişimlerini uygularken sonrasında desteklemeye hazır bir organizasyon, ağ, kurum, resmi ve/veya gayri resmi gruba dahil olmalıdır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

📆Tarih: 02/07/2024-11/07/2024

🏩Yer: Strasbourg

👤Katılımcı Sayısı: 5-6

✅Son Başvuru Tarihi: 24/03/2024

Fransa’da 10 Günlük Gençlik Barış Kampı Projesine Başvurmak için Tıklayın

*Bu proje yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Partner kurumlar veya organizatör
kurum ile herhangi bir bağımız yoktur. www.kovanyouth.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
*İlan Sahiplerine: Kaldırılmasını istediğiniz ilanlar için kovangenclikgrubu@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top