Almanya 10 Günlük Gençlik Değişimi Projesi

Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Gençlik Değişimi Projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size Almanya‘nın Detmold şehrinde 10 gün sürecek olan bir Gençlik Değişimi Projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Get Your Own Picture’‘ projesinin temel amacı katılımcıların yoğun bir eğitim ile birlikte kendi kısa filmlerini çekmeleridir. Bu projede katılımcılar kültürler arasındaki farklılıklar ve benzerlikler konusunu ele alarak aralarındaki pek çok benzerliği deneyimleyeceklerdir. Katılımcıların birbirleri ile olan iletişiminin güçlenmesi, birey olarak daha güçlü seslere sahip olmaları, çok daha güzel bir geleceğin oluşmasında yer almaları projenin hedeflerindendir. Proje sonunda filmler izleyicilere sunulacaktır. Bu eğitimleri tamamlayan katılımcılara Youth Pass verilecektir. Katılımcıların proje öncesi birbirini tanıması, birbirleriyle içerik fikirlerini paylaşması ve kısa filmin yapımı için bir ön hazırlık yapması gerekmektedir. Katılımcıların, düzenlenecek olan kültürel gece için ülkesinin ulusal yemeklerini, müziklerini ve danslarını tanıtmak için hazırlıklı olması gerekmektedir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Gençlik Değişimi projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • 22-30 yaş arasında
  • Tüm etkinliklere aktif olarak katılabilecek
  • Yeni bilgiler öğrenmeyi seven
  • Yeni Medya‘ya ilgisi olan
  • Eğitimden edindiği bilgiler ile en az bir takip etkinliği düzenleyebilecek
  • Eğitim sonunda elde edilen sonuçları paylaşmak için tanıtım faaliyeti oluşturabilecek kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Bu projede katılımcılar konaklama rezervasyonlarını, yemeklerini ve seyahatini kendi düzenleyecektir. Organizasyon bütçesi ( yemek ve konaklama ) 450 Euro‘ya kadar karşılanacaktır. Tüm masraflar proje sonunda geri ödenecektir. Katılımcıların seyahat ve sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için INFOPACK‘e bakabilirsiniz.

Seyahat Bütçesi

  • Türkiye için 360 Euro
  • Estonya için 360 Euro
  • Litvanya için 275 Euro
  • Polonya için 275 Euro‘ya kadar karşılanacaktır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Detmold, Almanya

Proje Faaliyet Tarihi: 18/08/2023 – 28/08/2023

Son Başvuru Tarihi: Başvurular Açık

ALMANYA 10 GÜNLÜK GENÇLİK DEĞİŞİMİ PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top