Almanya 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Erasmus+ projeleri, ESC gönüllülük projeleri ve diğer yurt dışı programları gençler için büyük fırsat. Gençler, kendilerini geliştirebileceği, bilgi ve birikimler kazanabileceği ve çeşitli aktivitelere ve eğitimlere katılacakları muazzam projelere katılabilme imkanları var. Bugün ise siz gençlere Almanya’da gerçekleşecek olan uzun dönem bir gönüllülük projesi hakkında bilgi vereceğiz.

Proje Açıklaması

Eurowerkstatt, gönderen ve ev sahipliği yapan, ancak her şeyden önce Avrupa ESC programında koordinatör kuruluş olarak hareket eder. Söz konusu ekip her yıl Jena’ya gelen 10-13 gönüllünün başvuru sürecini, hazırlanmasını ve yönlendirilmesini koordine eder ve Jena’da ağırlıklı olarak çocuk ve gençlik refahı veya uluslararası gençlik çalışmaları alanında faaliyet gösteren 11 konaklama projesiyle işbirliği yapar.

Almanya'da 52 Hafta Sürecek Olan Uzun Dönem ESC Projesi

Gönüllüler, kreşlerin, gençlik merkezlerinin veya spor kulüplerinin günlük işlerine katılıyor ve kendi projelerini planlama ve organize etme fırsatı buluyor. Bu size kültürünüzü sadece yerel çocuklara ve gençlere değil, aynı zamanda yeni meslektaşlarınıza da yakınlaştırma fırsatı verir. Projedeki asıl amaç, gençlerin özellikle kültürlerarası beceriler olmak üzere sosyal ve mesleki becerilerini geliştirmeleri için fırsatlar yaratmaktır. Gençleri Avrupa vatandaşları olarak sahip oldukları olanaklar ve fırsatlar konusunda bilinçlendirmek projenin bir diğer amacıdır.

Faaliyet Sırasında Eğitimin İlerleyişi

Avrupa gönüllülüğünün süresi 12 aydır. Haftada 30-35 saat, haftada 5 gün, her ay 2 gün izinli çalışmalısınız. Her şeyden önce, size Jena ve Almanya’daki günlük yaşamı göstermek için bir Oryantasyon Ayı düzenliyoruz. Gönüllü olurken Çevrimiçi Dil Kursu ile Almanca öğrenebilirsiniz. Ayrıca Jena’daki gönüllü ekibimiz için üç kültürlerarası eğitim günü ve diğer atölye çalışmaları hazırlayacağız. Ayrıca 5 ila 7 gün süren 2 eğitim seminerine katılacaksınız. Son olarak, bir Youthpass sertifikası alacaksınız.

Konaklama, Yemek ve Seyahatle İlgili Düzenlemeler

Bir gönüllü olarak, ortak bir dairede bir veya iki kişiyle birlikte kalacaksınız. Her birinizin kendi odası olacak ama tuvalet ve aşçılık ortak olacak. Pansiyonlar, kolay bir günlük yaşam için bulaşık ve çamaşır yıkama aletleri ile eksiksiz bir şekilde tedarik edilmektedir. Jena’nın şehir merkezi yakındadır ve hepinizin ikamet etmesi için toplam altı daire içeren bir çift evler var. Gönüllülükle ilgilenenler için, deneyiminizi geliştirmek için bazı benzersiz avantajlar sunuyoruz. Mangal yapmak ve dinlenmek için mükemmel olan geniş bir bahçe sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda finansal destek de sağlama imkanı var. Özellikle, konaklamanızla ilgili tüm seyahat masraflarını geri ödeme, kiralama ücretlerinden feragat etme ve hatta size aylık bir ödenek sağlama imkanları mevcuttur. Esasen, maliyet konusunda endişelenmenize hiç gerek yoktur.

Katılımcı Profili

Bu projeye katılmak için bazı katılımcı kriterleri mevcuttur. Bu kriterler siz gençlerin projeye katılma olasılığını arttırır. Söz konusu projeye katılım sağlayabilmek için:

  • 18-30 yaş aralığında olanlar,
  • Sporla, sosyal etkinliklere ilgisi olan,
  • Motivasyonu yüksek, yenilikçi fikirlere sahip olan, hoşgörülü ve saygılı olan gençler.

Proje Yeri: Jena , Almanya
Proje Faaliyet Tarihi: 01/09/2023 – 31/08/2024
Son Başvuru Tarihi: 31/07/2023

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top