Portekiz’de 49 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Erasmus+ projeleri gençler için harika fırsatlar sunmaya devam ediyor. Avrupa Birliği’nin düzenlediği ESC projeleri de gençlerin yurtdışına çıkmaları için müthiş bir adım. Şimdi sizlerle beraber bu projelerden birine göz atacağız. Hadi Portekiz’de 49 hafta süreyle yapılacak bu projenin detaylarına bakalım. 

Proje Açıklaması

Projede gönüllüler, yaşlılar için aktiviteler düzenlemede aktif olarak görev alacaklar. Bu aktivitelerde göz önüne alınması gereken hususlar ise şu şekilde belirtilmiş; aktiviteler için yaratıcı çalışma alanları yaratılması, duyarlılığı sağlama adına çalışmalar, ulusal ve uluslararası proje tasarımları ve kişisel projeler. Bu aktivitelerin çoğunluğu Porto’daki yaşlılar için bakımevlerinde olacak. Bunun yanı sıra gönüllüler, evlerde izole yaşlılar için de çeşitli aktiviteler hazırlama ve uygulama çalışmalarında yer alacaklar. 

Proje Kapsamında Katılımcılardan Beklenen Kriterler

Projeye katılım sağlamak için bazı kriterlere sahip olmak gerekir. Bu kriterler siz gençlerin projeye katılma olasılıklarınızı arttırabilir. Proje kapsamında gönüllülerden

  • 18-30 yaş aralığında olanlar,
  • Yaşlı insanlar ile çalışmaya dayanıklı,
  • Anlayışlı, yaratıcı ve bu konuda istekli olmaları bekleniyor. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Bu projede gönüllülerin tüm konaklama, yemek ve seyahat masrafları karşılanıyor. Gönüllülerin kaldıkları yerde bir odayı paylaşmaları gerekebileceğinden bahsedilmiş, ayrıca yemek için ücret ödemesi de yapılacak. Tüm bunlara ek olarak şehir içi ulaşım için gönüllülere aylık kart sağlanacak. 

Projenin Konumu: Santa Tirso, Portekiz

Proje Tarihleri: 01.06.2023 – 11.05.2024

Son Başvuru Tarihi: 07.05.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top