Almanya 7 Günlük Gençlik Değişimi Projesi

Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Gençlik Değişimi Projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size Almanya‘da 7 gün sürecek olan bir Gençlik Değişimi Projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Youth for Active European Citizenship” projesinin temel amacı gençleri, ulusal ve uluslararası olmak üzere her seviyede aktif bir vatandaş olmaları için cesaretlendirmektir. Gençlerin vatandaş olarak haklarını önemsemek, gençleri hareketlendirmek için fikir alışverişinde bulunmak, gençlerin seslerini duyurabilmesi için gerekli becerileri keşfetme fırsatı vermek, aktif vatandaşlık hakkında gençlik çalışanları için malzemeler üretmek projenin diğer amaçlarındandır.

Proje Kapsamında Yapılacak Olan Aktiviteler

Bu projede uygulayarak öğrenme yöntemi gerçekleştirilecektir. Takım oluşturma etkinlikleri ve münazaralar yapılacaktır. Simülasyon oyunları ile yaygın eğitimin güncel sorunlarının belirlenmesi sağlanacaktır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Gençlik Değişimi projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız.

Türkiye, Almanya, Sırbistan, İspanya, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya ülkelerinden katılımcı aranmaktadır. 18-30 yaş aralığında, İngilizce bilen, motivasyonu yüksek, yapılacak olan aktivitelerde aktif olabilecek ve fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen gençler aranıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama, yeme-içme ve seyahat masrafları Avrupa Komisyonu tarafından karşılanacaktır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Hemmersheim, Almanya

Proje Faaliyet Tarihi: 07/05/2023 – 15/05/2023

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

ALMANYA 7 GÜNLÜK GENÇLİK DEĞİŞİMİ PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top