Almanya Detmold 10 Günlük Gençlik Değişimi Projesi

ESC projeleri, Erasmus+ projeleri, gençlik değişim projeleri ve diğer yurt dışı programları gençler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz artık hayal olarak kalmayacak. Almanya’da 10 gün gerçekleşecek olan gençlik değişimi projesi siz gençlerle. Bilgi ve birikimler kazanacağınız, çeşitli eğitim ve aktivitelere katılabileceğiniz muazzam bir proje. Gelin detaylarını inceleyelim.

Aktivite Açıklaması

Katılımcılardan uzun mesailere hazırlıklı olması beklenmektedir. Zira süre bazen 14 saate kadar çıkmaktadır. Katılımcının bu projeden edinilen deneyimi kullanarak en az bir takip etkinliği düzenlemeye hazır olması gerekmektedir. Temel amaç, gençlere fikirlerin ifade edilmesi ve katılım için bir araç olarak sinema anlayışını vermektir. Kültürler arasındaki farklılıklar ve benzerlikler sorununu ele alacaklar ve gençlerin ilgi alanlarına göre ayrıntılara girecekler. Gençler, ortak tarihsel köklerinin farkına varacak ve çeşitli kültürleri ve kültürler arası farklılıkları deneyimleyebilecektir.

Konaklama Yemek ve Seyahat Düzenlemeleri

Tüm masraflar Erasmus+ kurallarına göre katılımcılar tarafından peşin olarak karşılanacaktır. Destekleyici belgelerin teslim edilmesinden sonra ev sahibi kuruluş masrafları banka havalesi yoluyla geri ödeyecektir. Katılımcıların uçak bileti ve kalacak yer ücretini kendi imkânlarıyla karşılaması gerekmektedir. Organizasyon maliyeti (yiyecek ve konaklama) bütçesi 450€’yu aşmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Katılımcı Profili

Gençlik değişimi projelerinde genellikle projeye göre katılımcı profili değişmektedir. Bu kriterler sizin projeye katılma olasılıklarınızı arttırabilir.

  • 22-30 yaş aralığında olan,
  • İngilizce seviyesi iyi olan,
  • Motivasyonu yüksek olan,
  • Her türlü fikirlere açık olan ve fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen gençler

Proje Yeri: Detmold, Almanya

Proje Faaliyet Tarihi: 18.08.2023 – 28.08.2023

INFOPACK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top