Almanya’da 11 Aylık ESC Projesi

Herkese selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Selinay. Bugün Almanya’da yapılacak olan harika bir ESC Projesi ile karşınızdayım. Hadi şimdi birlikte detaylarına bir göz atalım.

Kendi Kendine Karar Vermeyi Öğrenme Okulu

Villingen – Schwenningen’de bulunan bu okulun eğitim konsepti diğer okullardan farklı. Şu anda okulda 6-18 yaş aralığında yaklaşık 30 çocuk eğitim sürmekte. Bu okulda öğrenciler karma yaş gruplarından oluşan bir sınıfta eğitim görürler. Bu okul çocuklara sorumluluk bilinci kazandırmayı ve bağımsız çalışmalar yapmayı öğretebilmeyi amaçlar.

Gönüllü dostlarımızın katılacağı bazı faaliyetler

  • Dersler sırasında öğrencilere yardımda bulunmak
  • Gezilerde ve okul içerisinde öğrencilere destekte bulunmak
  • Kendi atölye projelerini başlatmak (dil, kültür, sanat, spor vb. )

Konaklama, yemek ve ulaşım

Gönüllüler Villingen – Schwenningen’de bulunan bir dairede diğer gençlerle ortak kalacaklar. Banyo ve mutfak ortaktır. Ayrıca gönüllüler yemek ve ulaşım için aylık bir miktar para alırlar.

Projesi süresince verilecek eğitimler

Gönüllü dostlarımız öncelikle tanıtım seminerlerine katılarak kurum ve görevleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu projeye ev sahipliği yapan ülkenin dilini öğrenmek için haftalık dil eğitimi verilir.

👥Katılımcı Profili

Gönüllü dostlarımızın alternatif öğretim kavramına ilgi duyuyor olması, kırsal bir bölgede yaşamaya açık olması beklenmektedir. Gönüllüler ekip çalışmasına yatkın olmalı ve kendi proje fikirlerini ortaya koyabilmelidir. Kendi projeleriniz için yer, zaman ve yardım imkanı sağlanıyor. Ayrıca gönüllü kişinin KKK aşısı olduğunu kanıtlaması kanunen zorunludur.

📍Lokasyon: Villingen – Schwenningen (Brigach)

🗓️Proje Tarihi: 01.04.2023 – 29.02.2024

Son Başvuru Tarihi: 05.03.2023

Proje hakkında daha fazla bilgi ve başvuru

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top