Almanya’da 12 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

ESC projeleri Avrupa’da bulunan gençlere toplumsal farkındalık kazandırmak, farklı kültürler arasındaki etkileşimi arttırmak ve sosyal sorunlara çözümler sunmak gibi amaçlar doğrultusunda yürütülen bir proje türüdür. Bu projeler genellikle gönüllü tabanlı olup, gençlere kendilerini geliştirme ve yeni deneyimler kazanma fırsatı sunarlar. Şimdi sizlerle beraber Almanya’nın Bremen şehrinde yapılacak olan bu projelerden birine göz atacağız. 

Proje Açıklaması

Ev sahibi kuruluş bu projede sosyal dışlanmanın önlenmesine ve mücadelesine katkıda bulunan sürdürülebilir sosyal politikalar kurmayı amaçlıyor. Gönüllüler bu projede kendi istek ve becerilerine uygun olarak farklı aktivitelere katılabilecekler. Genel olarak gönüllülerin projedeki görevleri şu şekilde: Boş zaman etkinliklerinin, tatil programlarının, gezilerin ve turların geliştirilmesi, organizasyonu ve uygulanması; organizasyonun kafesinde içecek ve atıştırmalık satışı yapılması; okul işleri konusunda yardım; duyuru tasarımı, kopyalama vb. ofis aktiviteleri; evin içinde ve çevresinde (düzenleme, dezenfekte etme, alışveriş yapma, küçük yenileme işleri vb.) yapılan faaliyetler gibi görevlerle ilgilenmek.

Katılımcı Profili

Bu projede gençlerle çalışmaya ilgi duyan, boş zaman aktivitelerinin geliştirilmesine kendi ilgi ve fikirlerini katkıda bulunarak katılımcı olan, önyargılardan uzak, empatik ve çatışma çözme becerileri olan, ekip içinde bağımsız çalışabilen kişiler aranmakta. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Gönüllüler proje esnasında diğer gönüllüler ile bir apartman dairesinde konaklayacak ve kendilerine ait bir odaya sahip olacaklar. Tüm yemek masrafları da karşılanacak. Ayrıca gönüllülerin ulaşım ve vize ücretleri de karşılanıyor. 

Proje Tarihleri: Kasım 2023 – Kasım 2024

Projenin Konumu: Bremen, Almanya

Son Başvuru Tarihi: 01.05.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

INFOPACK İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top