Yunanistan 23 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Avrupa Birliği gençlerin yurt dışına çıkabilmesi için bir çok fırsat sunar. ESC Gönüllülük Projeleri ise bu fırsatlardan biridir.Sizde bir ESC Projesine katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz! Bugün ise sizlere Yunanistan‘da 23 hafta sürecek olan bir ESC Projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Fix in Art” projesinde kültürel aktiviteler düzenlemek, sanat alanında faaliyetler gerçekleştirmek ve gençler arasındaki iletişim becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır. Gençlerin kurumda gerçekleştirilen atölye aktivitelerinde aktif olarak bulunması ve bu aktiviteler tamamlandıktan sonra kendi ilgi alanlarına göre bir atölye aktivitesi önermesi, meyve pazarından alınan meyvelerin ihtiyaç sahibi insanlara bağışlanması için sınıflandırılması, bahçe ile ilgili günlük işlerle ilgilenilmesi, ileri dönüşüm ve geri dönüşüm ile ilgili faaliyetlerde bulunulması ve yönetilmesi, temizlik günlerinin planlanması ve bu günlerde ekip olarak çevrenin temizlenmesi, gençlik girişimleri için farkındalık çalışmalarının planlanması projenin diğer amaçlarındandır.

Proje Kapsamında Yapılacak Olan Aktiviteler

Bu projede katılımcılar, Yunanlılardan oluşan bir ekip ile etkinliklere katılarak Yunanca öğrenmeleri için teşvik edilmektedir ve katılımcılar çevrim içi dil kurslarına katılabilmektedir. Katılımcılar bir hafta boyunca profesyonel bir mutfakta yemek yapma konusunda eğitilecektir. Ayrıca proje kapsamında katılımcılar Youthpass için desteklenecektir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği ESC Projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız.

Bu projede ise 18-30 yaş arasında, sanata ilgili, yaratıcı bir zihne sahip, dışa dönük, maceracı, yeni tecrübe kazanmak konusunda istekli ve motivasyonu yüksek katılımcılar aranmaktadır.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcılar içinde klima ve internet bulunan kültür merkezinin içindeki yatakhanede kalacaklardır. Kaldıkları yerin temizliğinden katılımcılar sorumludur. Tesislerde evcil hayvanlar bulunmaktadır. Seyahat masrafları 275 Euro‘ya kadar karşılanacaktır. Katılımcılara her ayın başında günlüğü 5 Euro olan aylık cep harçlığı verilecektir. Katılımcılar özel bir sigortaya sahip olacaklardır. Daha detaylı bilgi için INFOPACK‘e bakabilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Selanik, Yunanistan

Proje Faaliyet Tarihi: Mayıs 2023

Son Başvuru Tarihi: Başvurular Açık

YUNANİSTAN 23 HAFTALIK UZUN DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top