Almanya’da 5 Haftalık Kısa Dönem ESC Projesi

Hayatın her geçen gün daha da dijitalleştiği 21. yüzyılda gençlerin ilgi alanları da dijitalleşiyor. Almanya’da gerçekleşecek olan kısa dönem ESC projesi de tam bu konuyla ilgili eğitimler ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirecek. Oyun oynamayı seviyor ve e-spor alanına ilgiliysen bu proje ile 2023 Mayıs’ını Almanya’da geçirebilirsin. Bu muazzam kısa dönem ESC projesi 5 hafta sürecek. Detaylar yazımızda.

Dijitalleşen Dünya Düzeninde Dijital Spor

Bu projede katılımcılar iki gruba ayrılacak ve gruplar yakın ama farklı konular üzerine çalışacaklar. Gruplardan biri e-spor üzerine yoğunlaşırken diğeri dijitalleşmeye daha geniş bir perspektiften yaklaşacak. İlk grup oyunları, turnuvaları ve live stream medyayı inceleyecek; e-spor alanındaki eşitlik ve sosyal/çevresel faktörler hakkında çalışacaklar. İkinci grup ise dijitalleşmenin sürdürülebilirliği temel alarak video oyun endüstrisini analiz edecek ve sağlıklı teknoloji kullanımı konusunda çalışmalar yapacaklar. Ayrıca iki gruptaki katılımcılar da kendileri organize edecekleri bir e-spor müsabakasına katılacaklar. (Hafta hafta yapılacak etkinliklere yazı sonundaki linkten erişebilirsiniz.)

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Bütün katılımcılar Magdeburg şehrindeki gençlik merkezindeki odalarda beraber konaklayacaklar. Seyahat masrafları karşılanacak ve gönüllülere yemek için maddi destek sağlanacak. Ayrıca günlük 6€ cep harçlığı verilecek. (Seyahat masrafları ile ilgili daha detaylı bilgi yazının sonundaki linkte mevcut)

Katılımcı Profili

  • Toplamda 20 kişilik kontenjanı olan bu projede dil İngilizce. İngilizce seviyesi iyi olan gençler,
  • Kuruluş e-spor konusunda deneyime önem veriyor. Bu yüzden bu konularda deneyimli olan gençler,
  • Farklı kültürlerden insanlarla beraber grup çalışması yapmaya hevesli adaylar aranıyor.

 Lokasyon: Magdeburg/Saksonya-Anhalt – Almanya

Proje Tarihi: 30.04.2023 – 04.06.2023

Son Başvuru Tarihi: 24.03.2023

5 HAFTALIK KISA DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNDE DETAYLI BİLGİ ALMAK VE BAŞVURU YAPMAK  İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top