Almanya’da 6 Günlük Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

Çeşitliliğin yadırganmadığı, hatta teşvik edildiği, herkesin toplumda etkin bir birey olabildiği bir dünya için gençler iş başında. Siz de onlara katılmak istiyorsanız Almanya’nın Wüzburg şehrinde gerçekleşecek olan bu eğitime bir göz atmalısınız.

“Let’s Dream Wider”

Çeşitlilik konusundaki çoğu etkinlik olayın tek bir boyutuna odaklanırken bu proje daha çok boyutlu bir bakış sunmakta kararlı. Farklılıklara yoğunlaşmak yerine katılımcıların kendileriyle, diğer katılımcılarla ve toplumla olan ilişkilerinin üstünde durulacak olan bu eğitim katılımcılarına kişisel deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilmeleri için güvenli bir ortam vadediyor. Dragon Dreaming ve tiyatro gibi farklı informel eğitim yöntemlerinin uygulanmasıyla eğitimin daha da etkili kılınması da hedefleniyor. Proje sahibi eğitimle ilgili çok daha detaylı açıklamalar paylaşılmış, yazının sonundaki linkten ulaşabilirsiniz.

Konaklama – Yemek – Seyahat

Bu projede de Erasmus+ kapsamındaki diğer projeler gibi masrafları karşılanacaktır. Proje sayfasında detaylı bilgi verilmediğinden Ulusal Ajans ve proje sahibiyle iletişime geçerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Katılımcı Profili

24 kişilik kontenjanı olan bu eğitim projesi çok büyük bir yelpazeden katılımcıya kucak açıyor. Alanında daha iyi olmak isteyen gençlik çalışanları, ücretli ya da gönüllü olarak gençlerle çalışanlar ve konu ile ilgilenen aktivistler bu proje için biçilmiş kaftan. Kuruluş başvurular arasından seçim yaparken azınlık bir gruptan (göçmenler/bir dönem göçmen olmuşlar, mülteciler/bir dönem mülteci olmuşlar, engelliler, nöroçeşitliliği olanlar, LGBTİQ+ bireyler, POC (ırk olarak beyaz olmayanlar), eğitim imkanı olmamış olanlar, farklı sosyo-ekonomik zeminlerden gelenler vb.) olanlara öncelik verileceğini ve bunun hemen ardından da eğitimin gerçekleştirileceği tesisin fiziki olarak tekerlekli sandalyeye uygun olduğunu, gerekirse katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik başka modifikasyonların da yapılabileceği belirtilmiş.

📍 Lokasyon: Würzburg/Bavyera – Almanya

🗓️ Proje Tarihi: 24.04.2023 – 29.04.2023

Son Başvuru Tarihi: 15.03.2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top