Almanya’da 7 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Almanya’nın  Hemmersheim şehrin 7 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi

Proje Konusu; Medya Ekranından Cinsiyet

“Medya Ekranından Toplumsal Cinsiyet” gençlik değişimlerinin temel amacı, toplumsal cinsiyet konularında eleştirel bir tartışma başlatmaktır. Ve medya günlük hayatımızda kritik ve önemli bir rol oynamaktadır. Hem geleneksel medya dediğimiz eski medya hem de çevrimiçi medya dahil olmak üzere günümüz medyası, algılarımızı ve fikirlerimizi hala büyük ölçüde etkiliyor ve sosyal değerlerimizi oluşturmamıza yardımcı oluyor. Maalesef ki şimdiye kadar gördüğümüz şey, medyanın toplumsal cinsiyet eşitsizliğini sürdürme eğiliminde olmasıdır.
Hem medya hem de sosyal medyadaki toplumsal cinsiyet algılarına ilişkin geleneksel sosyal ve kültürel normlara ve tutumlara meydan okuyarak, toplumsal cinsiyeti dönüştüren içeriğe ve her türden toplumsal cinsiyet klişelerini kırmaya katkıda bulunuyoruz.

 

Gençlik Değişimin Hedefleri

 • Medya ve sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisi konusunda katılımcılar ve katılımcı kuruluşlar arasında anlayışı artırmak;
  – Katılımcıları medya mesajlarını analiz etme sürecinde kullanabilecekleri araçlarla donatmak;
  – Katılımcıların toplumsal cinsiyet, cinsiyet eşitliğine sahip bir toplum alanındaki bilgilerinin arttırılması;
  – Medya, sosyal medya ve toplumsal cinsiyetle ilgili alanda çalışan katılımcı kuruluşları arasında iyi uygulamaların paylaşılmasını desteklemek;
  – katılımcılara yeni ortaklıklar kurma ve Erasmus+ Programının desteğiyle uygulanabilecek gelecekteki projeler için fikirler üzerinde çalışma fırsatı sağlamak.

  Proje Tarihi ve Yeri

 • Tarih : 25.02.2023 – 05.03.2023
  Şehir: : Hemmersheim, Germany

  Konaklama ve seyahat Alman Ulusal Ajansı tarafından karşılanmaktadır.

  Son başvuru tarihi: 11.01.2023 – 23:59

  Başvuru ve Bilgi Paketi İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top