Bulgaristan’da 6 Aylık ESC Erasmus+ Projesi

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da  6 Aylık ESC Erasmus+ Gönüllülük  Projesi

 

Faaliyet Açıklaması

 

Proje Lideri ve Destekleyici Kuruluş: Sivil Toplum Destekleme Derneği – SİTODED / ERZURUM. Projemiz ile; sahip olmayı umduğumuz etkiler. Katılımcılarımız; Kısıtlı imkanlarına rağmen kendilerine sunulan imkanlar hakkında bilgilendirilmekte, katılımları sağlanmakta, ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket edebilmeleri sağlanmaktadır. Gönüllülük deneyimi kazanmak, gönüllülüğü benimsemek ve yaşamlarına entegre etmek, çevresine yaymak. Sahip oldukları bilgi, beceri ve deneyimler ile neler yapabileceklerinin farkına varmaları, onları geliştirmek için harekete geçmeleri, kişisel gelişimleri için harekete geçirmeleri. Yeterlik ve yeteneklerinin farkına vararak mesleki gelişimlerini sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini hızlandırmak. Yaşadığı toplumun bir parçası olarak hareket etme bilincine sahip olmak, bu doğrultuda düşünme, üretme ve uygulama bilincini geliştirmek, sosyalleşmek ve sosyal etki yaratmak.

 

Konaklama, Ulaşım ve Yemek

 

Ev sahibi kuruluş  ESC gönüllüleri için bir daire kiraladı. Gönüllü, odasını diğer gönüllülerle (aynı cinsiyetten) paylaşacaktır. Kiralık daire yeterli eşyaya sahip olup, temizlik, yemek pişirme ve yıkama imkanlarına sahiptir. Harçlık: 4 EUR (her gün için). Gönüllülerin vizeye ihtiyacı var. Seyahat, Erasmus+ mesafe hesaplayıcısında hesaplanan mesafeye dayalı olarak ESC kurallarına göre karşılanır.

 

Katılımcı Profili

Bu proje için 1 kadın gönüllüye ihtiyacımız var. Katılımcıya çatışma sonrası ve kriz alanlarında gerekli olan temel bilgi ve beceriler kazandırılabilir, ev sahibi toplumda aktif katılımın önemini vurgulayabilir ve derinlemesine düşünen ve eleştirel bir yaklaşımı teşvik edebilir. Bununla birlikte, ev sahibi kuruluş, topluluk yaşamı ve işbirliği konusunda iyi bir anlayışa sahip, motive olmuş gönüllüler aramaktadır. İnisiyatif almaya istekli olmalı ve farklı sosyal ve eğitimsel geçmişlerden gelen gençlerle çalışmaya hazır olmalıdır. Açık fikirli, esnek, yaratıcı olmalıdır.

Son Başvuru Tarihi: 15/01/2023
Başvuru Linki İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top