Avusturya’da 10 Aylık Uzun Dönem ESC Projesi

Merhabalar, bugün karşınıza Avusturya’da 10 ay süreyle yapılacak olan bir ESC projesinin detaylarıyla çıkıyoruz. Hadi gelin detaylara bakalım.

Aktivite Açıklaması

Projenin yapılacağı okul, alternatif eğitim yapılan özel bir okul ve öğrencilerin aileleri tarafından kurulmuş. Burda alışık olduğumuz klasik sınıflardan ziyade, öğrencilerin özgürce hareket edebileceği özel alanlar bulunuyor. Öğrenciler kendi saat planlarını yapıyor, kimle ve nerede olmak istediklerini, kimlerle ne kadar süre oynamak ve çalışmak istediklerini kendileri belirliyorlar. Projedeki temel amaç ise onların kendi hayatlarını ve toplumu, yaratıcılık ve sorumluluk bilinci çevresinde geliştirmelerini desteklemek. Bahsi geçen okul Pottenbrunn’da bir kalenin içinde yer alıyor. Burası da kasabanın merkezinde olduğundan dolayı gönüllüler, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerlere yürüyerek ulaşabilecekler. 

Aktivite Esnasındaki Çalışmalar

Size okulda üç kişi yardımcı olacak: Gönüllü çalışmalarınızı ayarlayacak olan bir eğitmen; Avusturya’da kaldığınız süre boyunca sizinle ilgilenecek olan bir mentor; ve bir de proje koordinatörü ki o da yönetimsel konularda size destek olacak. Ayrıca Almanca kurs imkanınız da var. İşle ilgili başka fırsatlarınızın olacağı da belirtilmiş. 

Katılımcı Profili

Sizden Maria Montessori’ye dayanan pedagojik konsepte ve Rebeca ve Maricio Wild’in çalışmalarına ilgili olmanız bekleniyor. Çocuklar ve gençlerle çalışmak için hevesli olmanız, açık fikirli, bağımsız, yetişkin ve yüksek motivasyonlu olmanız da çok önemli. Ayrıca müzik, sanat, tiyatro vb. alanlardan en az birinde yaratıcı olmanız gerekiyor. Son olarak iletişim için iyi bir seviyede İngilizce bilmeniz ve Almanca öğrenmek ve derslere katılmak için istekli olmanız isteniyor. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Organizasyon tüm konaklama, yemek ve ulaşım giderlerinizi karşılıyor. Katılımcılara, aylık olarak 180€ cep harçlığı ve günlük 10€ yemek ödemesi yapılacak. Bölgede ulaşımı sağlamanız için de bir bisiklet ve tren kartı size sağlanacak. 

📍Projenin Konumu: Pottenbrunn, Avusturya

📅Proje Tarihleri: Ağustos 2023 – Haziran 2024

⏰Son Başvuru Tarihi: 20.03.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top