Avusturya’da 38 Hafta Süren Uzun Dönem ESC Projesi

Merhabalar ben Mevlüde. İlginizi çekebilecek bir gönüllülük projesi ile geldim. Gelin birlikte detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

Avusturya’nın Dornbirn şehrinde gerçekleşecek olan 38 haftalık bu projede gönüllüler gençlere yönelik eğitim-öğretim, boş zaman etkinlikleri, kültürlerarası diyalog, istihdam alanında çalışmalar yapacak. Gençlere günlük rutinde temas ve ilişki kurma konusunda sosyal iletişimlerini kolaylaştırmada yardımcı olacak. Çeşitli gençlik faaliyetleri hakkında fikir sahibi ve farklı kültürlerden gelen gençlerle tanışacaktır. Gençlere yönelik bir projedir. 

Konaklama, Yemek Ve Seyahat Hakkında

Gönüllüler, diğer insanlarında yaşadığı öğrenci evinde yaşayacak ve kendilerine ait banyolu odaları olacak ve mutfak ortak kullanılacak. Her ayın basında yemek ve cep harçlığı verilecek. Ulaşımı (tren-otobüs) kolay ve hızlıdır. Size ait bir bisikletiniz olacak ve proje boyunca Vorarlberg’ deki tüm toplu taşıma araçlarını kullanmak için ücretsiz bir bilete sahip olacaksınız.

Proje Kapsamında Eğitim

Avusturya NA tarafından oluşturulan Varış Eğitimine ve Ara Toplantı Eğitimine katılabilecek. Destekleyici kuruluşun düzenlediği Almanca kursuna, düzenli değerlendirme toplantılarına ve Avusturya’nın danışmanlığı ile toplantılara katılabilecek.

Katılımcı profili

  • Gönüllü, genç ilişkileri iyi olan ve gençlik faaliyetlerine(müzik, spor, gece hayatı ) yaktın olmalıdır.
  • Farklı alanlarda kendini geliştirmeye açık ve motivasyonlu olmalıdır.
  • Çalışma saatleri çoğunlukla öğleden sonraları, akşamları ve hafta sonları olacağından bunlara hazırlıklı olmalıdır.(Her hafta sonu değil ve haftada iki gün üst üste çalışacaklardır.)

Proje Konumu: Dornbirn, Avusturya

Proje Faaliyet Tarihi: 02/10/2023 – 30/06/2024

Son Başvuru Tarihi: 09/04/2023

Başvuru linki için tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top