Belçika Liege Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

La Baraka, çeşitli girişimlerin bir araya geldiği bir gençlik merkezidir. Ev sahibi kuruluşun video ve film gibi görsel ifade araçlarına odaklanan bir kültür ve ifade merkezi bulunmaktadır. Bunun yanında Fransızca dersleri, 21 yaşına kadar gençlere yönelik kültürel ve eğlenceli aktiviteler sunan bir gençlik merkezi ve çocuklara ödevlerinde yardımcı olan bir kurs bulunmaktadır.

Aktivite Açıklaması

Ev sahibi kuruluş, çocukların ödevlerini yapmalarına yardımcı olmanızı ve eğitici eğlenceli aktiviteler düzenlemenizi istemektedir, Gönüllüler, genellikle Ecole des Devoirs etkinliklerini organize ederler ve ayrıca çarşamba günleri öğleden sonra açık hava etkinlikleri ve keşif turları gibi aktiviteler düzenlemeye yardımcı olurlar.

Konaklama, Ulaşım ve Yemek Düzenlemeleri

Gönüllüler paylaşımlı evlerde kalacaklardır. Kendi yatak odalarına sahip olacaklar ve diğer alanları paylaşacaklardır. Ayrıca, bütçelerini kendileri yönetmek zorunda olan gönüllülere her ay yemek ve harçlık verilmektedir. Konaklama ve gönüllülük yapılan yer birbirine yakındır, bu nedenle yürüyerek, otobüsle veya bisikletle ulaşım imkânı vardır. Eğitim Bilgi Döngüsü, Belçika Ulusal Ajansı tarafından organize edilmektedir. Çevrimiçi dil desteğinin yanı sıra, mümkün olduğunda Fransızca dersleri de sunulmaktadır.

Katılımcı Profili

Proje gönüllü herkese açıktır. Fransızca öğrenmeye istekli, geçiş kasabaları ve alternatif pedagojilere ilgi duyan, sanatsal, esnek ve kültürlerini paylaşmaktan memnuniyet duyan bir gönüllü aranmaktadır.

Konuım: Belçika, Liege

Proje Faaliyet Tarihleri: 22 Ağustos 2023-21 Ağustos 2024

Son Başvuru Tarihi: 14 Mayıs 2023, 23.59

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top