İtalya’ da 59 Günlük Kısa Dönem ESC Projesi

Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün size İtalya’ da 59 gün sürecek sürecek olan Kısa Dönem ESC projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

4 Haziran – 3 Ağustos tarihleri arasında İtalya’nın Corleone, Nicolosi, Montedoro, Mussomeli, Milena ve Caltanissetta şehirlerinde 59 gün boyunca gerçekleşecek olan Kısa Dönem ESC projesi; Avrupa programları konusunda gençlere farkındalık yaratmayı, hastalıklar konusunda tedavi olmayı değil hasta olmamak için alınabilecek önlemlerin neler olabileceğini ve aynı yaşta olan gençlere refah standardına kavuşmaları için gerekli olan fırsatları sunmayı amaçlar.

Proje Süresince Karşılanacaklar

Proje masrafları Erasmus+ kapsamında karşılanacaktır. 275 Euro seyahat bütçesi bulunmaktadır.(Biletleri katılımcı ilk olarak kendisi satın alacaktır daha sonra projeye gittiği zaman elden ödeme şeklinde geri alacaktır.)

Katılımcı Profili

ESC Projelerinde genellikle projeye göre katılımcı profili değişmektedir. İstenilen kriterlere uyup -uymadığınızı kontrol edebilirsiniz. 18 – 30 yaş aralığında;

  • Yeşil pasaporta sahip olan,( Shengen vizesine olan, herhangi bir AB ülkesinde vatandaşlığı bulunan, Türk vatandaşlığı ya da Türkiye’ de ikamet eden)
  • A1 – A2 seviyesinde İngilizce bilen,
  • Motivasyonlu ve özgüvenli gençler başvurabilir. (Türkiye’den 6 katılımcı seçilecektir ve başvuru için Europass CV, Motivasyon Mektubu, ESC PNR Numarası, Yeşil Pasaport resmi gerekmektedir.)

Proje Konumu: İtalya/Corleone, Nicolosi, Montedoro, Mussomeli, Milena ve Caltanissetta

Proje Tarihi: 04.06.2023 – 03.08,2023

Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs 2023/ 23.59

İTALYA KISA DÖNEM ESC PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top