Çek Cumhuriyeti’nde 1 Haftalık Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Kovan Youth olarak dünyayı gezmenin ve unutulmaz deneyimler edinmenin en ekonomik yolu olan Erasmus+ projelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bir yılı aşkın ESC projelerinden birkaç günlük gençlik değişimlerine, geniş bir yelpaze sunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu projelerin her birinin kendine has konular üzerine olmasına da dayanarak herkese göre bir şeyler paylaştığımızı umut ediyoruz. Orta Avrupa’nın en turistik ülkelerinden Çek Cumhuriyeti‘nin Olza Nehri’nin kenarına kurulmuş tarihle iç içe Karvina şehrinde, bu yaz bir haftanızı geçirebilirsiniz.

İklim Değişimi İçin Bir Adım

Her birimizi gün geçtikçe daha çok etkileyen iklim değişimi sebebiyle son zamanlarda çevre alanında daha fazla proje ile karşılaşıyoruz. Söz konusu projelerin her biri birbirinden farklı çevre çalışmalarına katkıda bulunuyor. Bu proje ise çevreye bıraktığımız etkileri yani “environmental footprint”imizi küçültmek için bir birey olarak yapabileceklerimize değinecek.

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Konaklama ve yemek masrafları Erasmus+ tarafından karşılanmaktadır. Türkiye’den katılacak olan katılımcıların ulaşım masrafları 275€‘ya kadar karşılanacaktır.

Katılımcı Profili

Türkiye için 5 katılımcı + 1 lider olarak kontenjan belirtilen bu proje için adaylarda aranan özellikler aşağıdaki gibi.

Adayın;

  • 18-30 yaş aralığında olması,
  • En az A2 seviyesinde İngilizce bilmesi

bekleniyor.

Lokasyon: Karvina – Çek Cumhuriyeti

Proje Tarihi: 31 Temmuz 2023 – 7 Ağustos 2023

Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top