İspanya 9 Haftalık Kısa Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız ESC projeleri tam size göre! Siz de Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün ise size İspanya‘nın Barselona şehrinde 9 hafta sürecek olan bir ESC projesi ile geldim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Sınırların Ötesinde” projesinin temel amacı, gönüllülük projelerine ulaşamayan ve daha az olanaklara sahip gençleri bu projelere katılması için teşvik etmektir. Ekonomi, eğitim, sosyal hayat, fiziksel ve zihinsel zorluklar yaşayan gençlere hayatlarında daha aktif olabilmeleri için fırsatlar sunmak hedeflenmiştir. Katılımcılar çevre, onarım ve arkeolojik faaliyetlerde çalışacaklardır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • Eğitimi konusunda zorluk yaşayan
  • Ekonomik sorunları olan
  • Sağlık sorunları yaşayan
  • Engeli olan
  • Ayrımcılık yaşayan kısacası daha az olanağa sahip olan gençler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcının kalacağı yerler çalışma kampının Katalonya‘daki yerine göre değişkenlik gösterecektir. Katılımcılar genellikle kırsal alanda yaşamaktadır. Pansiyonlarda, çadırlarda, okullarda ve spor salonlarında konaklanılabilir. Seyahat ve sağlık sigortası masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Katılımcılara cep harçlığı verilecektir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Barselona, İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/07/2023 – 02/09/2023

Son Başvuru Tarihi: 20/06/2023

İSPANYA 9 HAFTALIK KISA DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top