DiscoverEU Ne Zaman Açıklanacak 2023

DiscoverEU Ne Zaman Açıklanacak? 2023

DiscoverEU ne zaman açıklanacak 2023 sorusunun yanıtı için buradayız. Ben Kovan ekibinden Umut ve bu sorunun cevabını sizlere vereceğim. Tren yolculuğu yaparak Avrupa’yı gezme şansınız olduğunu biliyor muydunuz? Hoş geldiniz gezginler ve gezmek isteyenler bu yazımızda sizlere DiscoverEU hakkında bilgi verip 2023 başvurularının ne zaman açıklanacağını söyleyeceğim. İşte tüm detaylar.

DiscoverEU Ne Zaman Açıklanacak? 2023

DiscoverEU 18 yaşındaki ve 18’ine girecek olan gençlere Avrupa’yı gezebilme fırsatı veren bir projedir. Bu proje Erasmus+ kapsamında olan ve Erasmus+ tarafından finanse edilen bir projedir. Projenin genel olarak amacı ve yöntemi şu şekilde: Eğer projeye seçilir ve bilete hak kazanırsanız size Interrail bilet veriliyor ve bu bilet ile 30 gün boyunca 7 günlük seyahat hakkınız ile Avrupa’nın istediğin şehrine ve ülkesine tren yolculuğu yapabiliyorsunuz. Ben Türkiye’de bu bilete hak kazanan ilk 800 kişi arasında yer almaktayım ve bu projenin çok güzel olduğu size bir sürü şey katacağını söyleyebilirim.

discovereu ne zaman açıklanacak 2023
DiscoverEU seyehatimden bir görsel

Gelelim DiscoverEU ne zaman açıklanacak 2023 yılı için olan soruya. Öncelikle kesin bir tarih olmamakla birlikte bunların benim tahminlerim olduğunu belirtmek isterim. Önceki başvurularda açıklanma süresini göz önünde bulundurarak Mayıs sonu, Haziran başı gibi açıklanmasını beklemekteyim. Aynı zamanda DiscoverEU hakkında merak ettiğiniz aklınıza takılan her türlü soru için yorum yazabilir ve aşağıda bulunan linkten DiscoverEU hakkındaki diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Sonuçları Nasıl Öğrenebilirim?

Eğer Interrail bilet almaya hak kazandıysanız size DiscoverEU tarafından bir mail gönderilmekte. Bu mail ile yapmanız gerekenler hakkında bilgi alacaksınız. Projeye katılma sürecinde karşınıza çıkacak her türlü sorun, soru, problem ve aklınıza takılan her türlü şey için az önce de belirttiğim gibi aşağıda bulunan linkten diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlarım ile Seyahat Edebilir miyim?

Tabii ki arkadaşlarınız ile seyahat edebilirsiniz. Nasıl ve kiminle seyahate çıkacağın tamamen sana kalmış bir durum. Tek başına yola çıkabilir sonrasında yolda tanıştığın kişilerle seyahat edebilir başlangıçta arkadaşlarınla seyahat edebilir veya başvuru kriterlerine uyan en fazla 4 arkadaşını daha yanına alıp bir grup kurabilirsin.

DiscoverEU hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

1 thought on “DiscoverEU Ne Zaman Açıklanacak? 2023”

  1. Geri bildirim: DiscoverEU ne zaman açıklanacak? 2022 - Kovan'dan Haberler

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top