DiscoverEU ne zaman açıklanacak? 2022

DiscoverEU ne zaman açıklanacak sorusu Ekim 2022 döneminde projeye başvuran birçok genç tarafından merak edilmekte. Youth Europe web sayfası üzerinden Ekim ayında binlerce başvuru alındı. Kazanan gençlere Avrupa Birliği tarafından 1 ay geçerli ücretsiz Interrail bileti verilecek.

DiscoverEU ne zaman açıklanacak? 2022 Ekim ayı dönemi

Bu yıl Nisan ayında Avrupa’yı keşfet projesine ilk kez Türkiye’de dahil edildi. Türk katılımcılar Nisan ayında başvurularını tamamlayıp Haziran ayından itibaren 1 yıl boyunca istediği zaman kullanabilecekleri 1 aylık Interrail biletlerine sahip oldular. Nisan ayında başvuru yapan herkes Interrail biletini kazandı. Bu yılın 2. yarısında Ekim ayında tekrardan başvurular açıldı. 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olan tüm gençlerin başvuruları alındı. Başvurularını yapmış olan binlerce genç şu anda DiscoverEU projesine katılıp katılamayacağını merak ediyor.

DiscoverEU ne zaman açıklanacak
Avrupa Birliği 2022 yılında toplamda 35.000 gence ücretsiz Tren bileti verdi!

DiscoverEU 2022 Ekim ayı dönemi başvuruları Ocak 2023’te açıklanacak!

İlk başlarda DiscoverEU’nun resmi sitesinde başvuruların açıklanma tarihi 10 Ocak olarak görünmekteydi. Şu anda siteyi güncellemişler ve başvuru sonuçlarının Ocak 2023’te açıklanacağını belirtmişler. Bu yüzden net olarak tarih veremesekte Ocak 2023’te başvurularınızın açıklanacağını söyleyebiliriz.

Kazanıp kazanmadığımı nasıl öğrenirim?

Interrail bileti kazandığınız taktirde DiscoverEU tarafından size bir mail gönderilmekte. Bu mail ile sonraki aşamalar hakkında bilgilendirileceksiniz. DiscoverEU projesine katılma süreci hakkında detaylı şekilde bilgilendirmeler yaptığımız DiscoverEU kategorisini ziyaret ederek başvuru süreci, vize işlemleri, yolculuk sırasında dikkat edilmesi gerekenler, yolculuk maceraları gibi birçok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

DiscoverEU bu yıl kaç tane Interrail bileti verecek?

Avrupayı Keşfet projesi dahilinde Nisan 2022’de Türkiye için 1100 küsür Interrail bileti ayrıldı. Maalesef projenin ilk kez uygulanması ve yeterli şekilde duyurulmadığı için yalnızca 800 küsür başvuru geldi. Başvuran herkes Interrail biletini aldı. Bende DiscoverEU projesinin ilk Türk katılımcılarından biriyim. Ağustos ayında yaklaşık 2.5 haftalık Interrail seyahatimi tamamladım. Maalesef bilet hakkı kazananların çoğu henüz yola çıkmış değil. Umarım Ekim dönemi içinde aynı şeyler yaşanmaz. Gerçekten yola çıkmaya karar vermiş kişiler başvuru yaparsa harika olur. Aşağıya yolculuk süresince kendi tecrübelerimi paylaştığım bir videomu ekliyorum. Şimdiden iyi yolculuklar herkese 🙂

2023 DiscoverEU ne zaman açıklanacak

2 thoughts on “DiscoverEU ne zaman açıklanacak? 2022”

  1. Geri bildirim: DiscoverEU için ne kadar para lazım? - Kovan Youth

  2. Geri bildirim: ESC projeleri nedir? Nasıl başvurabiliriz? - Kovan Youth

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top