Fransa Kısa Dönem ESC Projesi

Herkese selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Furkan. Bugün sizlerle beraber Fransa’da yapılacak olan kısa dönem bir ESC projesini inceleyeceğiz. Hadi detaylara bir bakalım. 

Aktivite Detayları

Fransa’nın Clermont-Ferrand şehrinde 20-26 Nisan tarihlerinde yapılacak olan bu projenin asıl hedefi sürdürülebilir kalkınma hareketlerinin(SDG) kalitesini artırmak. Bunun yanında projede cinsiyet eşitliği, herkes için eşit ve hayat boyu öğrenme fırsatlarını sağlama, iklim, barış ve adalet gibi konularda girişimler olacak. Gönüllüler bunlar gibi alanlarda aktiviteyi yürütecekler. 

Aktivitenin Hedefleri

  • Gençlik çalışanları arasında gençlik projelerini oluşturmak için gereken dijital araçları kullanmada farkındalık ve bilgi birikimini artırma, 
  • Gençlik çalışmalarının sürdürülebilirliğinde önemli çalışmaların paylaşılması, 
  • Ortaklar arasında işbirliğini teşvik etmek için network çalışmaları
  • Gençlik çalışanları arasında sürdürülebilir kalkınma amaçlarının(SDG) başarısını artırmak için dijital araçların kullanımı hakkındaki bilgi edinme süreci ve bunların olasılıklarını keşfetme. 

Katılımcılarda Aranan Özellikler

18 yaşından büyük olan gönüllülerin katılabileceği bu projede daha önce gençlik projelerinde yer almış, deneyimli kişiler tercih edilecek. Bunlarla beraber katılımcıların halihazırda geçerli pasaport ve vizelerinin olması beklenmekte. 

Konaklama, yemek ve ulaşım

Organizasyon sahipleri katılımcıların tüm yemek, konaklama, ulaşım ve aktivite masraflarını karşılayacaklar. 

📍Projenin Konumu: Clermont-Ferrand, Fransa

📅Proje Tarihi: 20.04.2023 – 26.04.2023

⏰Son Başvuru Tarihi: 08.03.2023

Proje hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top