İsveç Lulea 10 Aylık Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

Merhabalar, ben Kovan Youth ekibinden Ceyda. İsveç’te gerçekleşecek olan harika bir gönüllülük projesi ile karşınızdayım. The Mustard Seed Projesi, dayanışma ve barışı geliştirmek için yapılan bir gönüllülük girişimidir.

Proje Etkinlik Açıklaması

• Kiliseye gelen, toplumun dışında yaşayan insanlara misafirperverlik

• Yemeklerde servis etmek üzere organik ve yerel yiyecekler yetiştirmek

• Topluluklardaki gençler ve çocuklarla ilişkiler kurmak ve gençlik ve çocuk bakanlıklarına liderlik etmeye yardımcı olmak

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

• Gönüllülere toplumdaki savunmasız gruplara nasıl ulaşılacağı, çatışma çözümü, çevre bakımı ve bahçecilik,

• Gençlik bakanlıklarımızda grup tartışmaları, dua ve ekip oluşturma gibi etkinlikleri nasıl yönetecekleri konusunda eğitilecektirler.

Katılımcı Profili

İsa’ya olan inancını ve İsa’nın sevgisini paylaşmak isteyen ve hem sosyal adaleti hem de çevresel adaleti önemseyen, inisiyatif alabilen, ihtiyaçları görüp bunları karşılamak için harekete geçebilen, yeni şeyler öğrenmeye açık ve fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen gençler arıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Gönüllüler, projenin yaklaşık 8 diğer üyesinden oluşan yerleşik bir Hristiyan topluluğu ile ortak bir evde yaşayarak ortak bir günlük hayatı paylaşacaklar. Her gönüllünün kendi yatak odası olacak ama tuvalet, oturma odası ve mutfağı ortak kullanacaklardır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: İsveç, Lulea

Proje Tarihleri: 31/08/2023 – 12/06/2024

Başvuru için tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top