Fransa’da Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

ESC projeleri Avrupa’da bulunan gençlere toplumsal farkındalık kazandırmak için düzenlenen programdır. Bu projeler gönüllü gençlere kendilerini geliştirme ve yeni deneyimler kazanma fırsatı sunarlar. Biz de şimdi sizlerle bu projelerden Beaumotte, Fransa’da yapılacak olan birine bakacağız. 

Proje Açıklaması

Bu projede amaç; sosyal, ekolojik ve kültürel kalkınmaya katılmak için farklı kültür ve sosyal geçmişe sahip insanları bir araya getirmek ve imkanları kısıtlı insanların topluma entegrasyonuna katkıda bulunmak. Projede kültürel alışverişin, kişisel öğrenme ve gönüllünün deney yapması ve kişisel gelişimi için bir anahtar olduğuna değinilmiş. 

Etkinlik Sırasındaki Çalışmalar

Gönüllüler bu projede haftalık 35 saat çalışacak, bunu yaparken personellerden çeşitli destekler alacak ve şu konularda çalışmalar yürütecek: Binaların yenilenmesi, bahçe işleri, kültürel etkinliklerin organizasyonu ve katılımı, atölyeler ve toplantıların düzenlenmesi ve katılımı, yaz aylarında lider çalışma kampları. Ayrıca gönüllüler Fransız ajansı tarafından düzenlenen iki seminer ve tüm gönüllülerin olduğu bir gönüllülük toplantısına katılacaklar.

Katılımcı Profili

Bu projede sizlerden bu gönüllülük projesinde yer almaya istekli olmanız ve yeni kültürleri keşfetmeye açık olmanız isteniyor ve bu işi yüksek bir motivasyonla yapmanız bekleniyor. El işini, doğayı, toplu yaşamı ve keşfetmeyi seviyorsanız bu projeyi kaçırmayın. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Katılımcıların proje kapsamındaki tüm yeme-içme, konaklama ve ulaşım masraflarının karşılandığı bu projede diğer katılımcılar ile beraber sebze bahçesi olan bir evde kalacaksınız. 

Proje Tarihleri: 01.09.2023 – 31.08.2024 / 01.10.2023 – 31.09.2024

Projenin Konumu: Beaumotte, Fransa

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

INFOPACK İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top