Kolombiya’da 34 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

Selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Mevlüde. Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz varsa artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün size Kolombiya‘da 34 hafta sürecek olan Uzun Dönem ESC projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

01.07.2023 – 31.03.2024 tarihleri arasında Tumaco/ Kolombiya’ da 34 hafta boyunca sürecek olan uzun dönem ESC projesi bireysel gönüllülüğü ön plana alarak eşitsizliklere ve insan haklarının bilinmesini sağlamak için daha çok insana ulaşmayı ve bu proje kapsamında cinsiyete dayalı şiddetin yok edilmesini, göçmen haklarını ve eğitim projelerini yürüterek farkındalık yaratmayı amaçlar.

Proje Kapsamında Eğitim ve Karşılanacaklar

Katılımcı, Alianza por la Solidaridad’a ve Avrupa Dayanışma Birliği’ne giriş sağlayacak. Sizlere Youthpass, Sağlık Sigortası (Henner) ve SHEA gibi konuları kapsayan bir eğitim verilecek. Diğer katılımcılar ile beraber size ait odası olan bir daire de kalacaksınız. Konaklama ve fatura masraflarınız karşılanacak ve size bir adet telefon kartı da verilecek. Katılımcılara gıda, ulaşım ve kişisel masrafları için 570 Euro ödenecek ve sağlık sigortası kapsamına da gireceksiniz.

Katılımcı Profili

18-30 yaş aralığında;

  • STK veya derneklerde daha önce iş geçmiş olan,
  • İnsan ilişkileri iyi, grup çalışmasına ayak uydurabilecek,
  • Azimli ve motivasyonu yüksek gençler başvurabilir.

Proje Konumu: Tumaco/ Kolombiya

Proje Tarihi: 01.07.2023 – 31.03.2024

Son Başvuru Tarihi: 15.07.2023

KOLOMBİYA UZUN DÖNEM ESC PROJESİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top