Geleceğinizi Almanya’da İnşa Etme Fırsatı!

Almanya Hükümeti ”Make It in Germany” adlı bir internet sitesi kurdu. Bu siteyle amacı nitelikli işçi göçünü  desteklemek. Sitede Almanya ile ilgili üniversite eğitim ve çalışma imkanlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Almanya ile alakalı çalışma, yaşama, eğitim, vize ve ikamet gibi birçok konular hakkında detaylı bilgiler de mevcuttur.

Make It Germany nedir?

Almanya’da eğitim görmek isteyenler, mesleki eğitim alabilmek isteyenler, Almanya’da çalışmak isteyenler bu internet sitesi ile geleceğini inşa etme fırsatını elde edebilecekler. Mühendislik, BT alanlarında, fen bilimleri veya teknoloji alanında kalifiye eleman olarak geleceğinizi inşa edebilirsiniz. ”Kalifiye Eleman Göç Yasası” ile, meslek eğitimi almış veya üniversite dışı meslek eğitimine sahip kalifiye elemanların çalışmak üzere Almanya’ya göç etmeleri kolaylaştırılıyor. Yüksekokul mezunu kalifiye elemanlar için halihazırda yürürlükte olan düzenlemeler devam ediyor ve kısmen kolaylık getiriliyor.

Nasıl yapabiliriz?

Almanya’da üniversite eğitimi almak, çalışmak, mesleki eğitim almak amacıyla göç etmek istiyorsanız, danışmanlık hizmetini kendi ülkenizden alabilir; Almanya’ya göç sırasında en iyi desteği alarak en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Yani ailevi sebeplerden dolayı (çocuk veya eşin yanına göç), kalifiye eleman olarak Almanya’da çalışmak, yaşamak isteyenler için danışmanlık hizmeti ve destek verilmektedir.

Sonuç olarak

Tabi siz bu yazıları okurken ”Acaba Almanya’da hangi meslekler veya ne tür mesleki eğitimler rağbet görüyor?” diye düşündüyseniz, o açıklayıcı kısma geldik. Almanya’da sürdürülebilir endüstrilerde yeni ve çeşitli işlerde yeşil ekonominin bir parçası olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli mühendisler, biyo-mühendislik, enerji ve çevre mühendisliği gibi bilim insanlarına rağbet görülebiliyor. Ayrıca, çeşitli türde zanaatkar olarak, doktorluk, hemşirelik ve BT uzmanları gibi bölümlere ilgi gösteriliyor.

DAHA FAZLA BİLGİLERE ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top