Guatemala’da 26 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

European Solidarity Corps(ESC) Avrupa Birliği’nin gençlere yönelik bir programıdır. Bu program, gençlere sosyal yardım, çevre koruma, kültür mirası, eğitim ve entegrasyon gibi çeşitli konularda fırsatlar sunar. ESC projesi, 18-30 yaş aralığındaki gençlerin Avrupa ülkelerinde yerel veya uluslararası çevrelerde topluma hizmet etmelerine olanak tanır. Bu sayede, gençler sosyal becerilerini geliştirme, yeni kültürleri tanıma ve farklı bir dil öğrenme fırsatı elde ederler. Bu projelerden Guatemala’da yer alacak olan birine şimdi sizlerle beraber göz atacağız. 

Proje Açıklaması

Bu projede katılımcılar deneyimli bir ekibe katılarak proje döngüsünü deneyimleme, proje uygulama ve denetleme, cinsel sorunları, insan hakları ve antropolojik yaklaşımları entegre konularında çalışmalarda bulunacaklar. Katılımcıların buradaki görevleri ise şu şekilde: Proje önerilerinin tanımlanması ve oluşturulmasına yardımcı olma, finansman fırsatlarını araştırma, bağışçılara kavram notları sunma, aylık, üç aylık ve yıllık raporların hazırlanmasında koordinasyon ve destek sağlama, projelerin ve programların tasarımı, uygulanması, izlenmesi ve değerlendirilmesinde yardımcı olma, iç süreçlere, koordinasyon toplantılarına, eğitim süreçlerine ve bilgi alışverişine katılma.

Katılımcı Profili

Bu projede katılımcılardan bazı şartlar isteniyor, bu şartlar ise genel olarak katılımcıların önceki deneyimleri ile alakalı. Bunlar şu şekilde:

  • 18-30 yaş aralığında olan,
  • Uluslararası insani yardım projeleri oluşturma konusunda deneyim sahibi olma, finansman araçlarının ve bağışçı kılavuzlarının ve proje döngüsü yönetiminin bilgisine sahip olma,
  • İspanyolca bilgisi; en az orta seviye İngilizce bilgisi,
  • Office paketi ve dijital platformların kullanımı konusunda iyi olma,
  • Kamu kurumları ve insani yardım ajansları ile ilişki kurabilme yeteneği, kültürlerarası bağlamda, göçmen ve yerinden edilmiş insanlar ve cinsiyet temelli şiddet konularında deneyim sahibi olma,
  • Latin Amerika kültürü hakkında bilgi sahibi olma. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Katılımcıların projedeki tüm yeme-içme, konaklama ve ulaşım masrafları karşılanıyor. 791€’luk yemek ödemesinin yanında aşı masrafları, sağlık sigortası ve laptop ve telefon gibi ekipmanlar da katılımcılara sağlanacak. 

Proje Tarihleri: 01.06.2023 – 31.12.2023

Projenin Konumu: Guatemala Şehri, Guatemala

Son Başvuru Tarihi: 16.05.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top