İsveç 32 Haftalık Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün ise size İsveç‘de 32 hafta sürecek olan bir ESC projesinden bahsedeceğim. Projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

Bu projenin temel amacı çiftlik yaşamını merak eden gençlerin bu yaşamı deneyimlemelerini sağlamaktır. Katılımcıların görevleri ise çiftlik yaşamının günlük işlerinde aktif rol almak, çiftlik hayvanlarıyla ilgilenmek  ve bahçe inşa etmektir. Katılımcı bir bahçenin nasıl oluşturulacağı ve eko-sürdürülebilirlik hakkında bilgi sahibi olacaktır. ESC projeleri yazma ve diğer çiftliklerle bağlantı kurma fırsatına da sahip olacaklardır.

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

Güvenlik tedbirlerinin anlatılması, kasaba turlarının yapılması, çeşitli kitap ve belgeseller hakkındaki eğitimler topluluk üyeleri ve koordinatörler tarafından verilecektir. Katılımcılar Stockholm‘de düzenlenen Varış Öncesi Eğitim Kursuna ve Dönem Ortası Eğitim Kursuna katılacaklardır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • 18-30 yaş arasında
  • Çiftlik yaşamını merak eden ve uyum sağlayabilecek
  • Bahçıvanlık, bahçe, hayvan bakımı konusunda minimum deneyime sahip
  • Permakültüre ilgi duyan
  • Soğuk hava şartlarına karşı dayanıklı olabilecek kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama, yemek ve seyahat masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Katılımcılar iki yatak odalı evlerde kalacaklardır. Katılımcılara yemek kartı verilecektir ve yemekler birlikte hazırlanacaktır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Järna, İsveç

Proje Faaliyet Tarihi: 15/05/2023 – 30/12/2023

Son Başvuru Tarihi: 31/05/2023

İSVEÇ 32 HAFTALIK UZUN DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top