Hırvatistan 8 Günlük Eğitim Kursu Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız Eğitim Kursları tam size göre! Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Eğitim Kursu projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size Hırvatistan‘ın Orahovica şehrinde 8 gün sürecek olan bir Eğitim Kursu projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Tarih Boyunca Kadın Hakları” projesinin odak noktası kadın haklarıdır. Bu projede gençlerin dünyanın çeşitli yerlerinde kadın hakları konusundaki farklılıkları ve kadınların yaşamlarını keşfetmesi, cinsiyet eşitliğinin sağlanması için yapılan gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunması ve kadın haklarının tarihsel gelişimini keşfetmesi amaçlanmıştır. Feminizm, cinsellik, din ve devrim, modern kadınlar gibi konuların üstünde durulacaktır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Eğitim Kursu projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projede ise Türkiye, Hırvatistan, Portekiz, İsveç, Romanya, İtalya, Macaristan ve Sırbistan‘dan her ülke için 4 katılımcı + 1 lider istenmektedir.

  • 18-25 yaş arasında olan
  • Kadın Hakları konusuna ilgi duyan
  • Motivasyonu yüksek
  • En az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama proje kapsamında karşılanacaktır ve katılımcılar 4 yataklı odalarda kalacaklardır. Proje kapsamında 3 öğün yemek verilecektir. Gerekli tüm belgeler gösterildikten sonra seyahat masrafları 275 Euro‘ya kadar geri ödenecektir. Vize alması gereken katılımcılar için vize masrafı desteği verilecektir.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Orahovica, Hırvatistan

Proje Faaliyet Tarihi: 26/07/2023 – 04/08/2023

Son Başvuru Tarihi: 25/05/2023

HIRVATİSTAN 8 GÜNLÜK EĞİTİM KURSU PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top