İskoçya 7 Günlük Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız Eğitim Kursları tam size göre! Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Eğitim Kursu projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size İskoçya‘nın Moffat Kasabası‘nda 7 gün sürecek olan bir Eğitim Kursu projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Wellbeing 101” Eğitim Kursu gençlik çalışanları için düzenlenen bir projedir. Bu projede katılımcılar gençlerin ruh sağlıklarını geliştirmelerine yardımcı olacak yöntemleri deneyerek bu yöntemlerin nasıl geliştirilebileceği hakkında fikir alışverişinde bulunacaklardır. Katılımcılar ruh sağlığı durumları ve ruh sağlığını iyileştirmek için geliştirilen ve bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler hakkında bilgilendirilecektir. Katılımcıların depresyon, anksiyete, kaygı yönetimi, uyku sağlığı gibi konularda edindikleri bilgileri gençlere en doğru ve en etkili şekilde aktarması sağlanacaktır. Katılımcılara kurs sonunda Youthpass Sertifikası verilecektir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Eğitim Kursu projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • Gençlik çalışanları, sosyal hizmet görevlileri ve eğitimciler
  • Yeni bilgiler öğrenmeyi ve bu bilgileri başkalarına aktarmayı seven
  • Eğitim boyunca tüm faaliyetlerde aktif olarak yer alabilecek
  • Etkili iletişim becerileri olan
  • Motivasyonu yüksek kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama ve yeme-içme masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Türkiye‘den katılacak olan katılımcılar için seyahat masraflarının geri ödemesi 530 Euro‘ya kadar yapılacaktır. Detaylı bilgi için INFOPACK‘e bakabilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Moffat, İskoçya

Proje Faaliyet Tarihi: 22/09/2023 – 30/09/2023

Son Başvuru Tarihi: 07/07/2023

İSKOÇYA 7 GÜNLÜK ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top