Portekiz’de 8 Haftalık Kısa Dönem ESC Projesi

Selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Mevlüde. Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz varsa artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün size Portekiz‘de 8 hafta sürecek olan Kısa Dönem ESC projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

01.07.2023 – 30.11.2023 tarihleri arasında Portekiz/ Barcelos‘da 8 hafta sürecek olan kısa dönem ESC projesinde katılımcılar düzenlenen etkinlikler dışında IAFA geliştirme departmanında görev alacak ve bir takım faaliyetlerde bulunacak. Bunlar; sosyal zorluklar yaşayan (ekonomik güçlük çeken veya uzun süredir işsiz olan) kişiler ile çalışacak, yerel veya bölgesel etkinliklerin koordinasyonunu sağlayacak, fiziksel, ekonomik, kültürel ve spor içeren etkinliklere katılarak katılımcıları teşvik etmek adına blog yazıları oluşturacak.

Proje Kapsamında Eğitim ve Karşılanacaklar

Katılımcılar, organize edilen etkinliklere ve IAFA tarafından düzenlenen çeşitli aktivitelere katılabilecek. Yeni kültürler sayesinde farklı insanlarla da tanışabilecek ve kendi deneyim ve kültürünü diğer katılımcılara paylaşabilecek. Katılımcıların diğer katılımcılarla ortak kalabileceği bir dairesi olacak ve temel imkanlar (buz dolabı, mobilya ,yatak odası..) karşılanacak. Konaklayacağı yer merkezi bir alanda olup istenilen yere kolay ulaşım sağlayabilecek.

Katılımcı Profili

18-30 yaş aralığında;

  • Orta seviyede İngilizce bilen,
  • İnsan ilişkileri iyi olan,
  • Yeşil pasaport/ AB pasaportu veya geçerli Schengen vizesi olan gençler başvurabilir.( Depremden etkilenen bölgelerdeki başvuranlara öncelik verilecektir.)

Proje Konumu: Portekiz/ Barcelos

Proje Tarihi: 01.07.2023 – 30.11.2023

Son Başvuru Tarihi: Belirtilmemiş

PORTEKİZ’DE KISA DÖNEM ESC PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top