İspanya 5 Haftalık Yaz Dönemi ESC Gönüllülük Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız ESC projeleri tam size göre! Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün ise size İspanya’da 5 hafta sürecek olan bir ESC projesinden bahsedeceğim. Projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

“ON&OFF” projesinin temel amacı gençlerin dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların da katılacağı sokak sanatı festivali olan Camprovinarte’de beraber çalışarak deneyim yaşamalarıdır. Gönüllüler festivalin düzenlenmesinde ve yönetilmesinde görev alacaklardır. Gönüllülerin diğer görevleri ise sanatçılarla iş birliği yaparak onlara yardım etmek, festival boyunca yapılacak olan etkinlikleri düzenlemek ve yönetmek ve kasabanın günlük olarak yaptığı faaliyetlerde çalışmaktır. Ayrıca Katılımcılar drama ile ilgili etkinliklere katılacaklardır. Katılımcılar haftada 28 saat çalışacaklardır.

Proje Kapsamında Verilecek Olan Eğitimler

Gönüllüler için dil kursu fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca katılımcılara proje boyunca ihtiyaç duyulacak olan görevler ile ilgili eğitim verilecektir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • 18-30 yaş arasında olan
  • Yeni ortamlara uyum sağlayabilen
  • Yeni kültürler tanımayı seven kişiler başvurabilir.
  • Dijital becerilere, sosyal medya becerilerine sahip olan ve fotoğrafçılık, film çekimi konularında bilgisi olan; tiyatro, müzik ve sokak sanatı hakkında daha önce tecrübesi olan kişiler avantajlıdır!

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Konaklama, yeme-içme, seyahat, sağlık sigortası, cep harçlığı gibi masraflar proje kapsamında karşılanacaktır. Katılımcılar La Rioja’nın Camprovin kasabasında geniş yaşam alanı olan bahçeli bir evde kalacaklardır. Daha detaylı bilgi için INFOPACK‘e bakabilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Camprovin, La Rioja, İspanya

Proje Faaliyet Tarihi: 14/07/2023 – 14/08/2023

Son Başvuru Tarihi: 30/05/2023

İSPANYA 5 HAFTALIK YAZ DÖNEMİ ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top