Portekiz’ de 6 Aylık ESC Projesi

Selamlar, ben Kovan Youth ekibinden Mevlüde. Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz varsa artık hayal olarak kalmayacak ESC Projeleri yurt dışına çıkmanız için bir fırsat, bende bugün size Portekiz’ de 6 ay sürecek  ESC projesi ile geldim. Çeşitli eğitimler alabileceğiniz, bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bir proje. Gelin detaylarına bakalım.

Proje Hakkında

15 Haziran 2023 tarihinden itibaren Portekiz/Braga’ da 6 ay boyunca sürecek olan ESC Projesi 3 ana dal olan ;çevre (Fauna ve Flora ile etkinlikler), sosyal (nesiller arası gruplarla çalışma) ve işbirliği (SYnergia/ Braga Bölümü etkinlikleri) konularıyla geliştirilecektir.

Braga/Protekiz Şehrini Tanıyalım

Braga, Portekiz’in en büyük üçüncü, Minho Bölgesi’nin en büyük şehridir. Şehrin mirası dinsel merkez oluşudur. Doğu kesimde Bom Jesus do Monte kompleksinin 17 katlı merdivenin ucunda Neoklasik kilisesi vardır. Şehirde, Orta Çağ ile benzerlik barındıran Sé of Braga, kutsal bir sanat müzesine ve Gotik tarzdaki Capela dos Reis’e ev sahipliği yapmaktadır.

Proje Süresince Karşılanacaklar

Katılımcıların konaklayacağı ev, Braga şehrinin merkezinde bulunmaktadır. 6 katılımcı aynı dairede kalacaktır ve odalar 2 kişiliktir. Ev masrafları SYnergia Braga desteği ile karşılanacaktır.

Katılımcı Profili

18-30 yaş aralığında;

  • Motivasyonu yüksek, özverili, kendine güvenen gençler başvurabilir.

Proje Konumu: Portekiz/ Braga

Proje Tarihi: 15 Haziran 2023 – Belirtilmemiş

Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs

Başvuru yapacak olan katılımcıların CV ve Motivasyon Mektuplarını 10 Mayıs 2023 tarihine kadar esc@cedid.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top